Yeni The Last of Us Sezonu, Part 2’yi Bütünüyle Kapsamayacak

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 13, 2023 Yorum Yok

The Last of Us dizisinin birinci dönemi, ülkemizde de bugünün erken saatlerinde yayına giren final kısmı ile tamamlanmıştı. Fakat elbette macera burada bitmiş değil. Yeni The Last of Us sezonu için bildiğiniz üzere HBO şirketinden onay çıkmıştı. Haliyle gözlerimizi artık o tarafa çevirdik. Yakın bir Vakit evvel, ikinci oyun ile irtibatlı olacak yeni dönem hakkında Enteresan bilgiler ortaya çıktı. Kesin olarak ikinci dönemi göreceğiz.

Yeni The Last of Us Dönemi, Part 2’nin Bir Kısmını Kapsayacak

Bugün GQ sitesinde, The Last of Us dizisi üretimcileri Craig Mazin ile Neil Druckmann ile yapılan bir röportaj yayınlandı. İkili, devam oyununun mutlaka bir dönemden fazlasını hak ettiğini savunuyor. Esasen Mazin ikinci dönemin ikinci oyunun bütününü kapsayıp kapsamayacağı tarafındaki bir soruya bunun olanaksız olduğunu söyler iken, Druckmann ise “Bir dönemden fazla.” diyerek ekleme yaptı. Haliyle en azından üçüncü dönemi da göreceğimiz teyit edilmiş oldu. Elbette yapılacak olan planlama kapsamında tahminen dördüncü dönemi dahi görebilmemiz ihtimal dahilinde olabilir.

Röportajın devamındaki ikinci oyunun toplamda kaç kısma yayılacağı sorusuna net bir karşılık vermekten kaçınan Craig Mazin ile Neil Druckmann, içerik manasında kimi kısımlarda değişiklikler ile karşılaşabileceğimizi söylediler. O denli ki, eklenecek, derinleştirilecek ve Tersine çevrilecek şeylerin olacakmış. Sonuncu maksat ise hayranları Aka oranda mutlu edecek bir yeni dönem ile karşımıza çıkmakmış.

Bildiğiniz üzere birinci dönemde Joel ve Ellie ikilisinin başından geçenlere Aka ölçüde sadık kalınmış olsa da, diğer kimi şeylerde oyundaki senaryodan ayrılan kısımlar görmüştük. örneğin birinci akla gelenler, Henry ve Sam ile Pittsburgh yerine Kansas kentinde karşılaşıyor olmamız ve Bill’in ortağı Frank’i canlı olarak görmemizdi. Buna benzeri farklılıklar ikinci oyunun işlendiği dönemlerde da görülecek. Bakalım bu defa bizleri neler bekliyor? Gelişmeleri takipteyiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir