The Elder Scrolls 6, PlayStation 5 için de Gelecek Gibi

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 13, 2023 Yorum Yok

Henüz geliştirilme etabına tam manasıyla geçilmemiş olan The Elder Scrolls 6, bir ihtimal PlayStation 5 için de satışa sunulabilir. Şimdi Microsoft tarafından yapılmış resmi bir İzah olmasa da, şirket avukatı başlarda soru işareti oluşturan bir açıklamada bulundu. Ayrıntılar haberimizde.

2020 yılının Eylül ayında, Microsoft ile ZeniMax Media satın alım konusunda anlaşmışlardı. 2021 yılının Mart ayında tamamlanan sürecin akabinde, ZeniMax Online Studios ve bünyesindeki dokuz stüdyo ile Bethesda Softworks direkt Amerika menşeli yazılım devinin bünyesine iç olmuş ve bilhassa Sony Interactive Entertainment cephesine Aka bir vuruş vurmuştu.

Satın alım sonrasında Xbox işvereni Phil Spencer, yaptığı İzah ile geliştirilmekte olan her bir oyunun farklı başka değerlendirileceğini ve hangi oyunların PC ve Xbox konsollarına Özel olacağına da bu halde karar verileceğini söylemişti. Bu bağlamda, çıkışını Aka bir merakla beklediğimiz Redfall ve Starfield ne yazık ki PlayStation konsollarına çıkmayacak iken The Elder Scrolls 6 için de benzeri bir durumun yaşanmasının yüksek ihtimal olduğu konuşuluyordu. Ne Mevcut ki sürpriz bir gelişme yaşanabilir üzere görünüyor.

The Elder Scrolls 6, PlayStation 5 İçin de istikbal Olabilir

Geçtiğimiz hafta içerisinde bir Microsoft avukatı tarafından yapılan bildiriye nazaran, şirket şimdilik yalnızca iki ZeniMax Media oyununu kendi platformlarına Özel yapmayı planlıyor. Bunlar, üstte da bahsettiğimiz üzere Redfall ve Starfield. Haliyle sıradaki The Elder Scrolls oyununun PC ve Xbox konsollarına Özel olarak satışa sunulması planlanmıyor olabilir. Olağan ki bu noktada Microsoft tarafının oyunu şirket içinde kendi platformlarına Özel olup olamayacağı tarafında şimdi kesin bir karar vermemiş olabileceği ihtimalini de akıldan çıkartmamak lazım.

Açıkçası bu noktada küçük bir Baş karışıklığı Laf konusu. Zira Microsoft avukatları, Aralık ayında yaptıkları İzah ile gelecekte çıkacak olan üç ZeniMax Media oyununun PC ve Xbox konsollarına Özel olacağı söylenmişti. Ocak ayında ise HI-FI Rush, Microsoft platformlarına Özel olarak çıkmıştı. Haliyle, bahsi geçen bu üç oyundan birinin HI-FI Rush olup olmadığı bilinmiyor. Gelişmeleri takipte olacağız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir