Mafia 4 İçin Epey Bekleyeceğiz Gibi Görünüyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 13, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz Hangar 13 tarafından teyit edilen Mafia 4 için görünüşe nazaran oldukça bekleyeceğiz. Hiç de Çabuk etmeyen geliştirici, yeni bir Amel ilanı vermiş ve bahsedilene nazaran oyun daha geliştirilme öncesi evreden öteye geçememiş.


İlginizi Çekebilir: Yeni Mafia Oyunu Don Salieri’yi Mevzu Alabilir


Geçtiğimiz yılın Mayıs ayından itibaren duyduğumuz Mafia 4 söylentilerinin akabinde, serinin Ağustos ayındaki yirminci Yıl kutlamaları kapsamında Hangar 13 tarafından hem Özgün Mafia oyununu fiyatsız olarak dağıtılmış hem de yeni oyunun geliştirilme evresinde olduğu teyit edilmişti. genel Müdür Roman Hladik yeni oyunun birkaç Yıl ötede olduğunu ve ellerine paylaşabilecekleri rastgele bir şey olmadığını söylemiş olsa da, en azından bekleyeceğimiz bir yeni Mafia oyununu olduğunu bilmek bile hoş diyebiliriz.

Haziran ayında başlayacak Summer Game Fest sırasında birinci ayrıntıları almayı beklediğimiz Mafia ile ilgili birtakım yeni bilgiler ortaya çıktı. Görünüşe nazaran, sıradaki macera için hayli bir müddet beklemek durumundayız.

Mafia 4, Unreal Engine 5 ile Geliştiriliyor

Yakın bir Vakit Evvel Hangar 13 tarafından LinkedIn üzerinden verilen Amel ilanına nazaran, araç Mühendisi durumu için geliştirici(ler) aranıyor. İlanın ayrıntısına nazaran, müracaatta bulunacak olan aday(lar) halihazırda geliştirilme öncesi safhadaki şimdi duyurulmamış olan bir oyun üzerinde çalışacaklar. Dahası ise bu oyunun Unreal Engine 5 ile geliştirilmekte olduğu ayrıntısı da var.

Şimdilik bahsi geçen bu oyunun ne olduğuna dair net bir şey söylenmiş değil. Ağustos ayında yapılan teyit göz önünde bulundurulduğunda, Mafia 4 üzerinden çalışıldığı hayli yüksek ihtimal, fakat Yine de Aleni bir kapı bırakmakta fayda var.

Bu ilanın birkaç hafta Evvel verilmiş olması başları karıştırdı. Bildiğiniz üzere geliştirici, nihayet olarak 2020 yılında Özgün oyunun tekrar üretiminin ve ikinci ile üçüncü oyunun Definitive versiyonlarının bulunduğu bir Mafia: The Trilogy paketi çıkartmıştı. Ortadan geçen vaktin üç Yıl ve şimdi duyurulmamış mümkün yeni Mafia oyununun geliştirilme öncesi safhada olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, ortadan geçen üç yıllık müddette Hangar 13 stüdyosunun ne yaptığı merak konusu Alışılmış ki.

Son olarak, ortaya çıkan söylentilere nazaran senaryosu on dokuzuncu ve yirminci yüzyıllar ortasında geçecek olan sıradaki oyun ile kronolojide en başa dönüleceği ve Sıkıntı kazanmakta olan Don Salieri rolünde olacağımız argüman edilmişti. Birinci iki kısmın Sicilya adasında geçebileceği de söylenmiş iken, birinci oyundaki üzere çizgisel bir oynanış ile Salieri ve ailesinin maceralarına odaklanılacağından da bahsedilmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir