Yeni Switch İşletim Sistemi nOS Geliyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 19, 2023 Yorum Yok

RedDeer Games tarafından yapılan İlan ile yeni Switch işletim sistemi nOS geliyor. Konsolunuzu bir nevi Ufak bir şahsî bilgisayar haline getirecek olan işletim sistemi ile ilgili ayrıntılar haberimizde.

2016 yılında NX kod ismiyle ortaya çıkmış olan Switch, 2017 yılının Mart ayında satışa sunulmuştu. Hibrit yapısı ile hem konut konsolu hem de el konsolu olarak kullanabildiğiniz aygıt, en başarılı Nintendo konsollarından birisi olarak tarihe geçti. Bu hafta yapılan İlan ile nOS ismiyle yeni bir işletim sistemi de hayata geçirilecek.

RedDeer Games tarafından yayınlanan basın bildirisinde söylenene nazaran, bu ayın sonunda eShop üzerinden yayınlanması beklenen işletim sistemi, Windows gibisi bir yapıda olması ile konsolunuz bir nevi Ufak bir şahsî bilgisayar haline gelecek. nOS şahsen Nintendo tarafından geliştirilmiş bir şey olmadığı için gerçek bir işletim sisteminden fazla uygulama biçimi bir işletim sistemi olarak düşünmek gerek. Tekrar de Switch tecrübesini farklı hale getireceğine Kuşku yok.

Yeni Switch İşletim Sistemi nOS Detayları

Kod ismi Fuji olup, çizim yapabilecek, yazma yazabilecek, gününüzü organize edebileceksiniz. Ayrıyeten hesap makinesi, paint, bulmaca oyunu üzere uygulamalar da bulunacak iken, yapılacaklar listesine yeni şeyler ekleyebilecek ve çizim projelerinizi galeride düzenleyebileceksiniz.

Hemen aşağıdan izleyebileceğiniz İlan fragmanında da bizleri nasıl bir arayüzün beklediğini görebiliyoruz. Birazcık eski Apple işletim sistemlerini andırdığı dikkatinizi çekmiştir. Ekranın üst kısmında, ilgili tuşlara basarak Türlü aksiyonlar gerçekleştirebileceğiniz bir misyon çubuğu var. Lakin fragmanda da görebileceğiniz üzere, aygıtın dokunmatik ekranı işletim sisteminde faal bir halde kullanılmayacakmış üzere görünüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir