zekaoyunlari.org | Eğlenirken Geliş

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bulmaca Oyunları
  4. »
  5. Xbox Konsolları DualSense Benzeri Kola Kavuşabilir

Xbox Konsolları DualSense Benzeri Kola Kavuşabilir

admin admin -
59 0

Ortaya atılan bir teze nazaran, Xbox konsolları DualSense gibisi bir Denetim koluna kavuşabilir. Şimdilik resmi bir bilgi yok. Tezin ayrıntıları ise haberimizde.

2021 yılının başlarında, TechRadar sitesine yansıyan bir habere nazaran, Microsoft tarafından Xbox Series kullanıcılarına anketlerin gönderilmişti. Anketlerin konusu ise, DualSense özelliklerine sahip Xbox Series Denetim kollarının istenip istenmediğiyle ilgiliydi.

Xbox Konsolları DualSense Gibisi Kola Sahip Olacak Mı?

Bu gelişmenin üzerinden uzun bir Vakit geçtikten sonra, husus yine gündeme geldi. XboxEra podcast yayını sırasında Shpheshal Nick tarafından söylenene nazaran, Xbox DualSense gibisi bir Denetim kolu üzerinde çalışıyormuş. Ne Mevcut ki bunun, daha evvelden bahsi geçen LCD ekranlı prototip ile alakalı olmadığı söyleniyor.

“Xbox’ta, şirket içinde DualSense DualShock üzere dokunmatik yüzeyi olan yeni Xbox kolu için birinci örneği oluşturuyorlar ve hatta test ediyorlar.”

Nick ayrıyeten kaynağının bu birinci örneği, HD Rumble olarak tanımladığını da ekledi. diğer bir deyişle, DualSense üzere dokunsal Geri bildirim özelliği de olacakmış.

Yayının ilerleyen kısımlarında, bu Örneğin Xbox sahiplerine sunulacak bir esere dönüşüp dönüşmeyeceğine ek olarak pazardaki yerini alıp almayacağı konusuna da Kuşku ile yaklaşılıyor.

Şu Lahza için Microsoft tarafından resmi bir Geri dönüş yapılmamış olsa da, bir ihtimal geçtiğimiz Yıl içerisinde Phil Spencer tarafından onaylanan ve Amade olduğu söylenen fakat fiyatının belirlenememiş olmasından Dolayı ne Vakit çıkacağı bilinmeyen Project Keystone ile tanıtılacak olabilir. Project Keystone, oyunculara eş akış (stream) sistemi ile Xbox oyunlarını oynama fırsatı sunacak olan Ufak bir bulut servisi aygıtı oluyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir