The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom PC’de Oynanabiliyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları May 03, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz günlerde yaşanan sızıntı sonrasında, emülatör sayesinde The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom PC’de oynanabilir oldu. Nintendo tarafından bu gelişmelere nasıl bir karşılık verileceği ise merak konusu. Ayrıntılar haberimizde.

Hem The Legend of Zelda: Breath of the Wild için devam niteliği taşıyan hem de kendi öyküsünü anlatacak olan Tears of the Kingdom, 12 Mayıs 2023 tarihinde Switch için satışa sunulacak. Yakın bir Vakit Evvel yaşanan skandal ile sızdırılan ve sürprizi bozabilecek ayrıntılar internete döküldüğü oyun, artık de emülator ile PC üzerinde oynanabilmesi ile gündeme geldi. Nintendo tarafında The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ezası bitmek bilmiyor.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom PC’de Oynanabiliyor

Gelen bilgilere nazaran Ryujinx isimli emülatör sayesinde, oyuncular yeni oyunu PC platformunda çalıştırmayı başardılar. Şu Lahza için yalnızca bahsi geçen emülatör oyunu oynatabiliyor olsa da, başta Yuzu olmak üzere farklı alternatiflerin de desteklenenler listesine The Legend of Zelda oyununu da eklemeleri Çok Vakit almayacaktır.

Eğer oyun ilginizi çekmişse ve bilgisayarınızda oynamayı istiyorsanız, kuvvetli bir sisteme sahip olmanız gerekiyor. O denli ki, kullanıcılara tarafından aktarılana nazaran, i5-11600K işlemcili ve RTX 3090 ekran kartlı bir sistemde oyunun birinci bölgesinin 30 FPS akıcılığında çalışıyor lakin gökyüzüne çıktığımız kısımda fazlaca takılmaların oluyormuş.

Emülatörlerin devam oyununu, Yuzu yahut Cemu ile oynanabilen Breath of the Wild üzere akıcı çalıştırması Çok Vakit almayabilir. Yani tam bir randıman alabilmek için şimdilik beklemek en yeterlisi olacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir