The Last of Us Part 1 PC Versiyonuyla Hayal Kırıklığı Oldu

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 29, 2023 Yorum Yok

Yıllardır beklenen oldu ve The Last of Us, Part 1 versiyonu ile Epic Games ve Steam mağazaları üzerinden PC oyuncuları ile buluştu. Buluştu buluşmasına da, şu anda Aka bir Düş kırıklığı yaşanıyor. The Last of Us Part 1 PC kullanıcılarını zahmetten çıkartmış durumda.

The Last of Us Part 1 PC İçin Hayal Kırıklığı Oldu

Biz bu haberi yazdığımız sırada, 5.740 kadar kullanıcı incelemesinin sonucunda % 33 kadarı Olumlu Geri dönüş yapmış ve ‘Çoğunlukla Olumsuz’ biçiminde bir tablo ile karşı karşıyayız. En Aka Sorun ise optimizasyon kaynaklı. Buna ek olarak kullanıcılar, görsellikte, Ira ve ortam dokularında ve ışın izlemede bozukluklarını olduğu, gereğinden Çok yüksek işlemci kullanımı ve en düşük ayarlarda dahi sıklıkla kare suratlarının düştüğü tarafında Geri dönüş yapıyorlar. İşin Değişik yanı bu, RTX 3080 model ekran kartlarında dahi yaşanıyor.

Öte yandan, oyunun belgelerini inceleyen kimi kullanıcılar ise birtakım belgelerin aktüel ekran kartı şoförleri ile uyumsuz olduğu tarafında tespitlerde de bulunmuşlar.

Hatırlayacağınız üzere daha evvelden bir Öbür Naughty Dog oyunu olan Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu da performans problemleri ile çıkmıştı. Fakat kısa müddette bu sıkıntılar giderilmişti. Bu elbette The Last of Us Part 1 için de gerçekleşecek, lakin bu birinci buluşma olduğu için Mümkün olabildiğince sıkıntısız olması gerekir. Ne Mevcut ki bu şu Lahza için The Last of Us Part 1 ismine hiç de Mümkün değil.

The Last of Us Part 1 oyununun birinci etapta 3 Mart 2023 tarihinde çıkması planlanmış olsa da, bizlere olabilecek en sağlıklı tecrübenin sunulması hedeflenerek 28 Mart 2023 tarihine alınmıştı. Lakin yirmi beş günlük ertelemenin akabinde böylesine problemli ve neredeyse oynanamayacak halde olan bir oyun ile karşılaşmak da başlarda soru işaretleri oluşturdu.

Son olarak, geliştirici Naughty Dog da kullanıcıların şikayetlerinin akabinde Twitter üzerinden bir açıklamda bulundu ve “The Last of Us Part 1 PC oyuncuları: kaygılarınızı duyduk ve grubumuz, rapor ettiğiniz apansız Çok sorunu etkin olarak inceliyor.

Size aktüel haber vermeye devam edeceğiz, grubumuz güncellemeleri öncelikli hale getirdi ve sıkıntıları yayınlanacak olan yamalar ile ele alacak.” diyor.

Bakalım The Last of Us Part 1 ne Vakit oynanabilir hale gelecek? Umarız Çok beklemek durumunda olmayız da, bu süper maceraya olabildiğince keyifle PC platformunda da dalabiliriz. Gelişmeleri takipte olacağız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir