Resident Evil 4 Remake Satış Rakamı Açıklandı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 29, 2023 Yorum Yok

Capcom tarafından yapılan İzah ile şimdiki Resident Evil 4 Remake satış rakamı ortaya çıktı. Aka bir sabırsızlıkla beklenmiş olan tekrar üretim, birinci iki gününde göz dolduran bir performans sergiledi. Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz üzere Capcom, Resident Evil serisinde iki farklı koldan ilerliyor. Bir yandan oyunculara yeni oyunlar sunar iken, bir yandan da klasik oyunların RE Engine ile tekrar yapıyor ve her iki tarafta da ticari muvaffakiyetin elde edildiği işlere imza atılıyor. Resident Evil 4 ise şimdilik yine üretimlerin sonuncusu oldu.

24 Mart 2023 Cuma günü PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5 ve Xbox Series için çıkmış olan oyun, Steam mağazasındaki Resident Evil’lar ortasında, Village’i yerinden ederek, en güzel çıkış yapan pozisyonunda bulunuyor. Eş vakitli oyuncu rekorunu da kıran Resident Evil 4 Remake, Capcom firmasını memnunluktan havalara uçuran bir satış performansı da gösteriyor.

Resident Evil 4 Remake Satış Sayısı ile Göz Dolduruyor

Japon oyun devi tarafından yapılan nihayet açıklamaya bakılırsa, çıkışını takip eden iki gün içerisinde üç milyon satış adedi geride bırakılmış. Böylesi bir başlangıcın, nihayet periyotta yüksek ticarı muvaffakiyet elde eden oyunların ortasında tekrar üretim Resident Evil 4 oyununu da yazacağımızın işareti oldu diyebiliriz. Elbette vaktin akışı içerisinde daha net ortaya çıkacaktır. Şu Lahza için Resident Evil 7: Biohazard oyununun 11.7 milyon ve Resident Evil 2 Remake oyununun da 11.2 milyon kopya satarak birinci iki sıraya yerleşmiş olduğunu belirtelim.

Peki siz Resident Evil 4 Remake hakkında ne düşünüyorsunuz? Deneyim fırsatınız oldu mu? Oyunu beğendiniz mi, yoksa Özgün haliyle mi aklınızda kalmasını istiyorsunuz? Yorum kısmında buluşalım!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir