The Last of Us Dizisinin Türkçe Adı Belli Oldu

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 10, 2023 Yorum Yok

The Last of Us dizisi için Geri sayım devam eder iken, elbette heyecanımız da artıyor. Geçtiğimiz haftalarda yapılan İlan ile 15 Ocak 2023 tarihinde birinci kısmın yayınlanacağını öğrenmiştik. Bugün ülkemizde yayınlanacağı platform aşikâr olmuş iken The Last of Us dizisinin Türkçe ismi da netlik kazandı. Bakalım siz ne düşüneceksiniz?

Naughty Dog tarafından geliştirilmiş ve 2013 yılında PlayStation 3 için satışa sunulmuş olan oyun, hem oyun bölümüne damgasını vurmuş hem de kendisinen sonra çıkan oyunlara da bir biçimde tesir etmeyi başarmıştı. Eylül ayı içerisinde Part 1 ismiyle PlayStation 5 için de satışa sunulmuş olan The Last of Us için sırada televizyon dizisi var.

The Last of Us Dizisinin Türkçe İsmi Ne?

Başrollerinde Pedro Pascal (Joel Miller) ve Bella Ramsey (Ellie Williams) ikilisinin olduğu dizi, Yurt dışında HBO Max üzerinden yayınlanacak iken ülkemizde ise TOD üzerinden izleyiciler ile buluşacak. Bunun yanı sıra, Türkçe olarak yayınlanacak olan The Last of Us için ‘Bizden Geriye Kalanlar’ olarak çevrilmesine karar verilmiş.

Bu kararın akabinde toplumsal medyada pek Fazla şahıs bu ismin neden çevrildiğine dair tenkitlerde bulundu. Pazarlama için bu biçim bir karar alındığı aşikâr olsa da ismin pek Fazla açıdan markalaşmış olması bu tenkitlerin en Aka nedeni oldu.

2023 yılının en Fazla beklenen dizilerinden biri olan PlayStation oyunu The Last of Us konusu şöyle;

“Hikâye, Çağdaş uygarlığın yok edilmesinden 20 Yıl sonra geçiyor. Hayatta kalmayı başaran Joel, 14 yaşındaki bir kız olan Ellie’yi baskıcı bir karantina bölgesinden kaçırıyor. Her ikisi de ABD’yi Gezmek ve hayatta kalmak için birbirlerine güvenmek zorunda olduklarından birbirleri için yaptıkları şeyler Yürek burkan bir seyahate dönüşüyor.”

HBO, Sony Pictures Television, PlayStation Productions, The Mighty Mint ve Naughty Dog iştirakinde hazırlanan dizinin senaryosu, Craig Mazin ve Neil Druckmann ikilisine emanet. Bu ikiliye Game of Thrones ve Chernobyl dizilerinde misyon almış olan Carolyn Strauss da eşlik edecek iken, üretimci takımında Naughty Dog stüdyosundan Evan Wells de bulunuyor. Şimdiye kadar onaylanan oyuncu takımı ise şöyle:

  • Pedro Pascal – Joel Miller
  • Bella Ramsey – Ellie Williams
  • Nick Offerman – Bill
  • Anna Torv – Tess
  • Gabriel Luna – Tommy Miller
  • Merle Dandridge – Marlene
  • Nico Parker – Sarah Miller
  • Storm Reid – Riley Abel
  • Lamar Johnson – Henry
  • Keivonn Woodard – Sam

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir