The Last of Us Dizisi Zaman Çizelgesi Değişikliği Nedeni Açıklandı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 10, 2023 Yorum Yok

Hatırlayacağınız üzere, The Last of Us dizisinin duyurulmasının akabinde, bizleri nasıl bir ilerleyişin beklediği konusunda hayli bilgi öğrenmiştik. Birinci dönemin, 2013 yılında çıkan oyunda yaşananları anlatacağı söylenmişti. Her ne kadar öze sadık kalınacak olsa da, birtakım kısımlarda kaynak malzemeden sapmaların yaşanacaktı. Ne Mevcut ki Joel ile Ellie ikilisinin başından geçenlerin anlatılacağı The Last of Us dizisi Vakit çizelgesi Enteresan bir değişiklik kararı alınmıştı. Yaşanan bu değişim kararının altında yatan sebep, sonunda açıklığa kavuştu.

Bildiğiniz üzere oyunun Vakit çizelgesine nazaran, Cordyceps salgını 2013 yılında patlak veriyordu. Bize oyunun açılış kısmında yaşananlar gösterildikten sonra, yirmi Yıl ileriye gidiyorduk. Yani 2033 yılına. Ne Mevcut ki sıra uyarlamasındaki olaylar 2003 yılında başlayacak ve bu bağlamda da 2033 değil de 2023 yılına, yani günümüze geçiş yapılmış olacak.

The Last of Us Dizisi Vakit Çizelgesi Oyun ile Birebir Olmayacak

Bu değişikliğin altında yatan münasebetin ise öykünün biraz daha gerçekçilik kazanmasının istenmesiymiş. TechRadar tarafından yapılan röportaj sırasında konuşan sıra sorumlusu Craig Mazin, televizyon dizilerinin günümüz ile birebir vakitte geçmeleri durumunda daha akla yatkın bir tercih olduğunu düşünüyormuş.

“Zaman çizgisini değiştirme kararı Neil ile Fazla erken konuştuğum bir husustu. Bu ince bir değişiklik fakat geleceğe atlamakla ilgili bir nedenimiz var. Bir sıra izliyorsam ve Yıl 2023 ise ve sıra 2043’te geçiyorsa, bu biraz daha az gerçekmiş üzere geliyor. Hatta bir diziyi 2023’te izliyorsam ve sıra 2016’da geçiyorsa, bu da biraz daha az gerçekçi oluyor.

Bu yüzden şöyle demenin Enteresan olabileceğini düşündüm: ‘Hey, bakın, bu Enlem kainatta, bu şu anda oluyor. Bu Hadise bu Yıl yaşanıyor.’”

Mazin ayrıyeten dizinin Vakit çizelgesini öne çekme atılımının The Last of Us’ın kıyamet sonrası ortamlarının tabiatla İç içe estetiği üzerinde de tesiri olduğunu açıkladı. Druckmann, Mazin’in The Last of Us dizisinin günümüzde geçmesi tarafındaki tercihinden mutlu olduğunu belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir