Bloober Team Silent Hill 2 Remake Hakkında Konuştu

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 10, 2023 Yorum Yok

Ekim ayı içerisinde Konami tarafından gerçekleştirilen canlı yayın ile Silent Hill 2 Remake resmen duyurulmuştu. Unreal Engine 5 ile üç yıldır geliştirilmekte olan oyun, PC (Steam) ve PlayStation 5 için satışa sunulacak. Özgün öyküye bütünüyle bağlı kalınacak iken, müziklerin, Ira modellemelerinin ve seslendirmelerin sıfırdan yapıldığı yine üretimin, Tekrar Ekim ayı içerisinde Polonya menşeli stüdyo tarafından yapılan İzah ile geliştirilme safhasının sonlarına geldiğini ve çıkış tarihi için gözlerin Konami firmasına döndüğünü öğrenmiştik. Yakın bir Vakit Evvel GamingBolt sitesi tarafından yapılan röportaj ile Bloober Team Silent Hill 2 Remake hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Bloober Team Silent Hill 2 Remake Hakkında Neler Diyor?

Baş Üretici Maciej Glomb tarafından söylenene nazaran, Silent Hill 2 Remake için, ses getiren başarısı ve klasik üretimler için kriter olarak görülen Resident Evill 2 Remake esin kaynağı olmuş ve geliştirici stüdyo da kendisine benzeri gayeler koymuş.

Glomb, her iki markanın da yıllar boyunca birbirine rakip olarak görüldüğünü ve birbirine yakın oyuncu kitlesinin olmasından Dolayı bir biçimde yanlışsız olduğunu söylüyor. Kendilerini Resident Evil 2 Remake oyununun muvaffakiyetinin, uzun bir ortadan sonra nasıl yeni üzere sunulacağının da farkında olduklarını ve bir benzerini Silent Hill hayranları için sunabilmek ismine ellerinden geleni yapacaklarını da kelamlarına ekliyor.

Röportaj sırasında hikaye kısmına da değinen Glomb, Özgün oyunun en Kıymetli kısmı olduğunu ve hiçbir Vakit değiştirmek üzere bir niyetleri olmamış. Lakin makul noktalarda eklemeler görebilirmişiz. Bunlar bir nevi tazeleme ve yeni oyuncular için biraz daha anlaşılabilir olması için yapılacakmış, fakat anne öyküyü bozmayacakmış.

Oynanıştaki en Aka değişikliğin kamera açısı olup, düşmanların Yapay zekaları, kısım dizaynları ve silah mekanikleri açısından değişiklikler ile sonuçlanmış. Bulmacalara, silahlara, düşmanlara ve yerlere da farklı formlarda değişiklikler uygulandığı söyleniyor. Bulmaca çözme, çatışma ve hikaye anlatımı ortasındaki sağlıklı dengeyi muhafazayı istediklerini söyleyen Glomb, yine imale bir şey ekler iken öncelikle Özgün oyuna başvurmuşlar. Zira birbirlerine Muhtemel olabildiğince yakın olması konusunda hassasiyet göstermişler.

Röportajın ilerleyen kısımlarında, Akira Yamaoka ve Masahiro Ito ikilisinin geliştirilme evresinde etkin bir rol oynadığını söylüyor baş Üretici Maciej Glomb. O denli ki, yirmi Yıl boyunca internet üzerinde dönüp duran birden fazla ima için gereksinimleri olan açıklamaları sunmuşlar. Bununla Birlikte Özgün oyun ile ilgili olarak sık sık fikirleri sorulmuş. Ito yerler ve yaratıklar için konsept sanat çalışmaları sunar iken Yamaoka ise kestirim edebileceğiniz üzere müzik kısmını devralmış.

Geliştirilme kademesinin başlangıcında, ne tarafta ilerleneceği ve tekrar üretim açısından da Özgün oyundaki hangi kısımların değiştirilip hangi kısımların olduğu üzere bırakılacağına dair beyin fırtınası yapılmış. Birinci seneyi Konami ile sıkı çalışmaya ve Daima görüşmelere harcamışlar. Salgının Çehre yüze beyin fırtınası yapmalarına Mani olduğunu söyleyen Glomb, Japon yayıncının yaratıcı idarelerini inanılmaz biçimde cesaretlendirdiğini, oyun için vizyonlarını kuvvetli bir biçimde desteklediğini ve kendilerine güvendiğini de kelamlarına ekliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir