The Last of Us Dizisi Kesiti Ortaya Çıktı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 27, 2022 Yorum Yok

Twitter üzerinden yapılan paylaşımla, The Last of Us dizisi kesiti görme fırsatımız oldu. Kıssaya derinlik katacağı aşikâr olan bu kesiti kaçırmayın. Ayrıntılar haberimizde.

Uncharted sineması sonrasında, artık de The Last of Us dizisi için bekleyişe geçtik. 2020 yılının Mart ayı içerisinde duyurulmuş olan dizi için yayın tarihi olarak Haziran ayı gösteriliyordu. Lakin HBO içerik işvereni Casey Bloys, bu yıla yetişmesinin sıkıntı olduğunu söyledikten sonra, birinci kısmın önümüzdeki yıl içerisinde yayınlanacağını kelamlarına eklemişti.

The Last of Us Dizisi Kesiti Neler Sunuyor?

Şimdilik The Last of Us dizisi ile ilgili yeni bir gelişme yaşanmamış olsa da, The Last of Us HBO – Status Twitter hesabı üzerinden yapılan bir paylaşım gündeme oturdu. Çabucak aşağıdan göz atabileceğiniz 2 dakika 15 saniyelik kesitte, FEDRA (Federal Afet Müdahale Kuruluşu) araçlarının ve çalışanının karantina bölgesinden geçişini görebiliyoruz. Ne var ki, durumu protesto eden bir topluluk da konvoy ile bir hasımlık içerisinde. Kelamlı atakların yapılmasının yanı sıra, ortada fişek de atılıyor.

Bildiğiniz üzere dizi için daha evvelden yapılan açıklamada, Ellie ve Joel ikilisinin öyküsünün temelleri korunacak olsa da, eski ve yeninin bir harmanlaması olarak sunulacak olup, oyunu tekrarlama yoluna gidilmeyeceği söylenmişti.

Yukarıdaki sahnenin bir benzerini oyunda görmemiş olsak da, ana öyküde atlanan yirmi yıllık süreçte yaşananlara değinilen bir kısım olması kuvvetle mümkün. Malum, FEDRA topluluğu The Last of Us ve The Last of Us Part II’de ismen karşımıza çıkmış olsa da fiilen bir müsabakamız olmamıştı. Yani birinci kere dizi uyarlamasında göreceğiz. Bununla birlikte, kesitteki sahnenin de temel olaylar öncesinde Pittsburgh Karantina Bölgesi’ni temsil ettiği varsayım ediliyor.

Öte yandan, The Last of Us TV Twitter hesabı üzerinden de bir öteki kesit paylaşılmış. Bu ayın başında paylaşılmış olan kesitte ise, Ellie’nin Joel’a kapıyı açtığı sahneye yer verilmiş. Hatırlayacağınız üzere, Henry ve Sam ile karşılaştıktan sonra kanalizasyonda ilerler iken buna benzeri bir sahne görüyorduk.

HBO, Sony Pictures Television, PlayStation Productions, The Mighty Mint ve Naughty Dog iştirakinde hazırlanan dizinin senaryosu, Craig Mazin ve Neil Druckmann ikilisine emanet. Bu ikiliye Game of Thrones ve Chernobyl dizilerinde vazife almış olan Carolyn Strauss da eşlik edecek iken, üretimci takımında Naughty Dog stüdyosundan Evan Wells de bulunuyor. Şimdiye kadar onaylanan oyuncu takımı ise şöyle:

  • Pedro Pascal – Joel
  • Bella Ramsey – Ellie
  • Nick Offerman – Bill
  • Anna Torv – Tess
  • Gabriel Luna – Tommy
  • Merle Dandridge – Marlene
  • Nico Parker – Sarah
  • Storm Reid – Riley

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir