Tesla Araçları Steam Desteği Sonunda Sağlandı!

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 09, 2023 Yorum Yok

Uzun vakittir beklediğimiz haber sonunda geldi. Tesla araçları Steam desteği, Elon Musk tarafından yapılan İlan ile gerçek oldu. Ayrıntılar haberimizde

Hatırlayacağınız üzere Temmuz ayı içerisinde Elon Musk tarafından bir kullanıcının paylaşıma yazılan karşılık ile Tesla araçlarına Steam takviyesinin geleceğini öğrenmiştik. Musk, çocuklarının araçta oyun oynamayı sevdiğini söyleyen kullanıcıya, entegrasyonun üzerinde çalıştıklarını ve Ağustos ayında da demo etabına ulaşılacağını müjdelemişti.

Tesla Araçları Steam Takviyesi ile AAA Oyunları Oynatacak

Bu gelişmenin üzerinden geçen dört üç aydaki ağır çalışmaların akabinde, Elon Musk tarafından Tesla Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşım ile araçların artık Steam dayanağı kazandığını resmi olarak duyurdu.

Geçtiğimiz Yıl içerisinde Passenger Play özelliği nedeniyle bir epey eleştirilen Tesla, bu tenkitleri dikkate alarak aşikâr başlı kısıtlamalara gitmek durumunda kalmıştı. O denli ki, bahsi geçen özellik bağlamında muhakkak oyunların seyir halindeyken oynanabilmesine müsaade veriliyordu. Haliyle şoförün dikkatinin dağılması ve mümkün kazalara sebebiyet vermesi ihtimali bir epey yüksek oluyordu.

Holiday Update güncellemesi sonrasında, S ve X model Tesla araçlarında Cyberpunk 2077 ve Elden Ring üzere Aka bütçeli oyunlar da iç sürüsüne bolluk oyunu oynayabileceksiniz. Dahası ise, tercihen fare ve klavye dayanağından de faydalanabiliyorsunuz. öteki bir deyişle, yalnızca DualSense iç desteklenen Denetim kollarından birini kullanmak durumunda değilsiniz.

Yeni Tesla araç modellerinde, AMD Ryzen APU bulunuyor. RDNA2 grafik işlemci ünitesi ile 10 Teraflops işlemci gücüne sahip ekran kartı ile PlayStation 5 konsoluna yakın bir performansa ulaşılabiliyor. Haliyle de birden fazla AAA oyunu da problemsiz bir biçimde oynayabilmek Mümkün olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir