Take 2 PS Oyunları da CD Media Türkiye Tarafından Dağıtılacak

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Şub 27, 2023 Yorum Yok

Bu hafta yaşanan yeni gelişme ile ülkemizde bütün Take 2 PS oyunları da CD Media Türkiye tarafından oyuncular ile buluşturulacak. Bu durum, PlayStation markasının Türkiye açısından durumunu bir Kez daha sorgulattı. Ayrıntılar haberimizde.

1993 yılında kurulmuş olan CD Media, 2018 yılı prestijiyle CD Media Türkiye ismiyle ülkemizde de aktiflik göstermeye başlamıştı. Bir mühlet öncesine kadar 505 Games, Nintendo ve Ubisoft için bölgesel dağıtıcı olarak aktiflik gösteriyordu ve bu hafta yaşanan yeni gelişme ile listeye bir Aka yayıncı daha eklendi.

Take 2 PS Oyunları da CD Media Türkiye Şirketine Emanet

Bildiğiniz Take 2 Interactive oyunlarının PlayStation versiyonları ülkemizde PlayStation Türkiye tarafından dağıtılıyordu. Ne Mevcut ki bayrak bundan bu türlü CD Media Türkiye şirketinin elinde olacak. öteki bir deyişle platform ayrım etmeksizin, Amerika menşeli yayıncının oyunları ülkemizde artık CD Media Türkiye tarafından gerçekleştirilecek.

Konuya ait olarak Satış ve Pazarlama Uzmanı Oğuzhan BOZALİOĞLU tarafından yapılan İzah şu biçimde;

“2018 Temmuz ayından itibaren Türkiye’de XBOX ve PC formatlı görüntü oyunlarının dağıtımını üstlendiğimiz Take 2 Interactive firmasıyla yapılan yeni kontrat kapsamında, bugünden itibaren Playstation formatlı oyunların da dağıtım, satış ve pazarlama faaliyetleri her zamanki ihtimamla tarafımızdan yönetilecektir.”

Bu İzah aslında geçtiğimiz haftalarda gündeme gelen bir mevzuyu da bizlere tekrardan hatırlattı. Hatırlayacağınız üzere Sony’nin Türkiye pazarından çekileceğine ait Değerli bir gelişme yaşanmıştı. Ne Mevcut ki sonradan yapılan resmi İzah ile televizyon ve ses sistemlerinde optimizasyona gidildiği söylenmişti. PlayStation için söylenen ve şimdilik resmiyet kazanmamış olan durum ise var işleyişin Yıl sonuna kadar devam edeceği istikametinde. Sonrası ise meçhul.

CD Media Türkiye tarafından yapılan resmi İzah ise, PlayStation ile ilgili durum açısından başlarda soru işareti oluşturdu. Bakalım ilerleyen günlerde ne üzere yeni gelişmeler bizleri bekliyor? Takipte olacağız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir