Sürpriz: Valve, CS2’nin isim Haklarını Satın Aldı!

Genel Mar 20, 2023 Yorum Yok

Galiba merakla beklediğimiz o Lahza geliyor… Birkaç haftadır sık sık gündemimize konuk olan “CS2” ya da CS:GO’nun “Source2” versiyonundan bu Defa en net haber geldi. Daha doğrusu, CS2 teriminin İsim hakları ve patenti Valve tarafından satın alındı. Bu da internette hayli toz kaldırdı elbette.

Proje hakkında elimizde Fazla Çok ayrıntı bulunmuyor. Ama bildiğimiz kadarıyla “CS2” yeni bir oyun değil. Daha doğrusu CS2 kod isimli bu proje, CS:GO’nun Source 2 versiyonuna geçiş yapmış hali olacak. Görsel manada gelişecek oyunun Öbür değişimler yaşayıp yaşamayacağını bilmiyoruz.

Valve uzun müddettir tezler karşısında sessiz kalıyor olsa da geçtiğimiz günlerde ABD Patent Ofisi üzerinden yapılan araştırmalar sonucunda Valve’ın “CS2” teriminin patentini aldığı keşfedildi. Bu patentin sayfasındaki “bağlı patentler” kısmından ise direkt olarak Counter-Strike ve CS:GO’ya erişilebiliyor.

Yine de dereyi görmeden paçaları sıvamamayı öneriyorum. Zira geliştiriciler bu üzere patentleri, “başkası almasın” diye satın alabiliyor. nihayet periyotlarda CS2 teriminin internet aleminde artan popülaritesi de ortada. Yani Valve yalnızca süratli davranarak istikbal projelerini teminat altına almış olabilir.

Resmi bir İzah gelmeden delirmeye devam edeceğiz üzere görünüyor…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir