Şubat Ayı Steam Donanım ve Yazılım İstatistikleri

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 04, 2023 Yorum Yok

Son yapılan anket sonuçları ile Şubat ayı Steam donanım ve yazılım istatistikleri ortaya çıktı. Kullanıcılar için NVIDIA hala öncelikli tercih iken, GeForce GTX 1650 de en Çok tercih edilen ekran kartı olmuş. Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz yahut bilmediğiniz üzere Valve aylık olarak donanım ve yazılım anketi düzenliyor. Bu biçimde kullanıcıların sistem bilgilerini öğrenip, ne Cin bir Aygıt üzerinde oyun oynadıklarını öğreniyor. Kısa bir müddet Evvel Şubat ayına ait gerçekleştirilen anketin sonuçları da ortaya çıktı.

Kullanıcıların Şubat Ayı Steam Donanım ve Yazılım İstatistikleri

Buradan da görebileceğiniz üzere, NVIDIA ekran kartı tercihinde tepedeki yerini korur iken GeForce GTX 1650 de tanınan olmaya devam ediyor. Ekim ayında kullanıcıların % 5.61’lik kısmı bu kartı tercih etmiş olup, Kasım ve Ocak aylarında bu Oran % 6.27 düzeyine kadar yükselmişti. Şubat ayında ise % 0.15’lik düşüş ile % 6.12 olmuş. İkinci sırada GTX 1060 yer alır iken, Radeon ekran kartı on üçüncü ve Iris Xe ekran kartı ise on beşinci sırada karşımıza çıkıyor.

Bunların dışında, Windows 10 işletim sistemi hala tanınan olmaya devam ediyor olup, Çabucak gerisinden % 32.06 ile Windows 11 geliyor.

Kullanıcılarının % 52.71’lik kısmının bilgisayarının sistem belleği 16 GB ve % 19.77 oranla da 8 GB olarak görünüyor. Ekran kartı tarafında ise % 28.04 kesim 8 GB bellekli ekran kartını, % 19.41’lik kesim ise 6 GB bellekli ekran kartını tercih ediyormuş. İşlemci suratı ise 2.3 GHz ile 2.69 GHz ortasında değişiyor.

Listenin aşağılarına indiğimizde, kullanıcıların bilgisayarlarında % 48.97 oranla 1 TB üstü depolama alanını tercih ettikleri görülüyor ve boş Meydan ise % 25.61’lik oranda 100 GB ile 249 GB civarındaymış.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir