Steam’in Windows 7 ve 8 Desteği 2024’te Kesiliyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 28, 2023 Yorum Yok

Oyuncuların PC platformunda öncelikli tercihi olan Steam, önümüzdeki Yıl prestijiyle, çalışmak için şimdiki Windows versiyonlarına muhtaçlık duyacak. Yapılan yeni İlan ile Steam‘in Windows 7 ve 8 dayanağı 2024 yılı prestijiyle sonlandırılacak. Açıklamanın ayrıntıları haberimizde.

Steam’in Windows 7 ve 8 Takviyesi Sona Eriyor

Bildiğiniz üzere Microsoft tarafından Windows 7 takviyesi 2020 yılında, Windows 8.1 takviyesi ise Ocak ayında sona ermişti. Her ne kadar oyun bölümündeki Aka şirketler bir mühlet daha bu işletim sistemlerini oyunlarında ve uygulamalarında desteklemeye devam etmiş olsalar da, artık yavaş yavaş terk ediş süreci devam ediyor. Benzeri bir duyuru, artık de Steam Takviye sayfası üzerinden de yapıldı:

“1 Ocak 2024 prestijiyle, Steam resmi olarak Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemlerini desteklemeyi bırakacak. Bu tarihten sonra, Steam İstemcisi bu Windows versiyonlarında artık çalışmayacak. Steam’i ve Steam üzerinden satın alınan rastgele bir oyunu yahut öteki uygulamaları çalıştırmak için, kullanıcıların daha yeni bir Windows versiyonuna geçmeleri gerekecek.

Gömülü Google Chrome versiyonuna bağlı yeni Steam özellikleri, artık eski Windows versiyonlarında fonksiyon göstermeyecek. Buna ek olarak, gelecekteki Steam versiyonları yalnızca Windows 10 ve üstünde sunulan Windows özellikleri ve Emniyet güncellemeleri gerektirecek.”

Hatırlayacağınız üzere Epic Games, bu ayın başlarında yaptığı İlan ile Fortnite için yayınlanan Kısım 4 Dönem 2 için oyuncuların en aşağı Windows 10 işletim sistemine gereksinimlerinin olacağını söylemişti. Önümüzdeki Vakit zarfında, bu üzere duyurular ile müsabakaya devam edeceğimize Kuşku yok. Gelişmeleri takipte olacağız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir