Steam Yakın Vakitte Oyun Sırasında Notlar Almamıza Müsaade Verecek

Genel Mar 20, 2023 Yorum Yok

SteamDB’in yaratıcısı ve Steam ile ilgili yaptığı data madenciliği sayesinde bizlere değerli bilgiler sunan Pavel Djundik artık de Valve’ın yakın vakitte Steam kütüphanesine ‘not alma’ sistemi getirmek için çalışmakta olduğunu söyledi. Bu özellik sayesinde oyun oynarken Alt-Tab ile farklı uygulamalara geçmemize gerek kalmadan notlar alabilecek, aldığımız notları Denetim edebileceğiz.

Bu özellik Fazla Aka ihtimalle Shift-Tab ile açılan Steam Overlay sayfasında bulunacak. Böylelikle oyunla ilgili gözümüzün önünde bulunmasını istediğimiz notları kolaylıkla kaydedebilecek ve bunlara erişebileceğiz, notlar Aka ihtimalle bulutta da saklanacak.

PCGamer’ın da hatırlattığı üzere evvelce oyun kutularından içinden çıkan kılavuzların arka sayfalarında Notlar diye bir kısım bulunurdu ve bu sayfaları oyuna dair notlar almak için kullanabilirdiniz. Artık geliştiriciler eskisi üzere hoş kılavuzlar hazırlamıyor, aslında kutulu oyun kavramı da git gide zayıflıyor. Haliyle bu ‘Notlar’ esprisinin de er ya da geç sanal ortama geçiş yapması bekleniyordu.

Ben olağanda oyun oynarken notlarımı defterime alıyorum (ve hayli da sık not aldığımı söylemeliyim). Kağıt kalem alışkanlığımı Steam’in Notlar özelliği için bırakacağımı sanmam lakin Yeniden de bu özelliği bekleyen Fazla şahıs olduğuna nazaran kesinlikle bir işe fayda.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir