zekaoyunlari.org | Eğlenirken Geliş

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bulmaca Oyunları
 4. »
 5. Steam Eş Zamanlı Oyuncu Sayısı Rekora Doymuyor

Steam Eş Zamanlı Oyuncu Sayısı Rekora Doymuyor

admin admin -
22 0

Oyuncuların dijital mağazaya olan ilgisi yeni yılda da azalmadan devam ediyor. Bu bağlamda da Steam eş vakitli oyuncu sayısı, hafta sonunda yeni bir rekora daha imza attı. Pekala aktüel sayı kaç oldu? Ayrıntısı haberimizde.

Oyun dalı ile hudutlu düşünürsek, COVID-19 salgını hiç elbet ki biz oyunculara hayli yaradı diyebiliriz. Yapılan indirimler, dağıtılan fiyatsız oyunlar ve birçok oyun için de hudutlu periyodik oynama fırsatı ile keyifli vakitler geçirmiştik. Bu durumun elbette bilhassa Steam mağazasına da Geri dönüşü Kıymetli olmuş ve bilhassa 2020 yılı ve sonrasında, birçok Kez eş vakitli oyuncu rekoru kırılmıştı.

Güncel Steam Eş Vakitli Oyuncu Sayısı Kaç Oldu?

2023 yılına girmemizle birlikte, yeni bir rekor daha geldi. Geçtiğimiz Yıl içerisinde otuz bir milyon eş vakitli kullanıcı eşiğinin geride bırakılmasının akabinde, haftta sonunda bu defa da otuz iki milyon eş vakitli kullanıcı eşiği geçildi. Net sayı 32.186.301 iken, biz bu haberi yazdığımız sırada 25.618.666 olarak görünüyordu.

Son periyottaki kış indirimi ile kullanıcıların kütüphanelerine yeni oyunlar eklemeleri ve bu oyunlar ile vakit geçirmeye devam etmelerine ek olarak, nihayet devirde çıkmış pek Fazla oyunun tekrar tanınan hale gelmesinin de bu rekora katkısı Aka elbette. Hatta Steam mağazasında yeni eş vakitli oyuncu rekoru kırılır iken, Red Dead Redemption 2 ve Red Dead Online oyunlarında da 66.539 ile bütün vakitlerin yeni rekoruna imza atıldı.

Geride bıraktığımız yirmi dört saatlik Vakit diliminde en Çok oynanan oyunlar ise şöyle;

 1. Counter-Strike: Küresel Offensive
 2. Dota 2
 3. Lost Ark
 4. Rust
 5. Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 – Warzone 2.0
 6. PUBG: BattleGrounds
 7. Apex Legends
 8. Grand Theft Auto V
 9. Valheim
 10. Team Fortress 2

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir