Sony Yeni Erişilebilirlik Kontrolcüsü Project Leonardo’yu Duyurdu

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 10, 2023 Yorum Yok

CES 2023 sırasında, Sony yeni erişilebilirlik denetimcisi olan Project Leonardo‘yu duyurdu. Çeşitli manileri olan oyuncular için oyunları daha erişilebilir hale getirecek PlayStation 5 denetimci kiti ile ilgili ayrıntılar haberimizde.

Japon teknoloji devi tarafından yapılan İzah ile erişilebilirlik uzmanları, topluluk üyeleri ve oyun geliştiricileri ile gerçekleştirilen ortak bir çalışma ile hayata geçirilen Project Leonardo, oyunları daha da erişilebilir hale getirmede çizgiyi bir adım öteye taşıyacakmış.

Sony Yeni Erişilebilirlik Denetimcisi Hakkında Ayrıntılar Paylaştı

Yapılan açıklamalara nazaran, AbleGamers, SpecialEffect ve Stack Up üzere Kıymetli tertipler ve erişilebilirlik uzmanları ile yapılan konuşmalara bağlı olarak, üçüncü parti aksesuarlar ile uyumlu çalışan ve PlayStation 5 konsolu ile entegre hale getiren ayarlanabilir denetimler tasarlanmış. Bu sayede de hudutlu Kas denetimi olan oyuncular için genel zorlukları aşmak hedefleniyormuş.

Donanım ve yazılım özelleştirmesi olacak Project Leonardo, donanım tarafında değiştirilebilir bileşenler ile gelecekmiş. Kullanıcılar bu bileşenleri kullanarak geniş yelpazede Denetim sistemleri ve güçleri, devinim aralığı ve muhakkak fizikî gereksinimleri ile örtüşen form oluşturabilecekler. Analog çubuğun uzaklığı bile Denetim kolundan ayarlanabilecekmiş.

Yazılım tarafında ise tuş dağılımı programlanabilecek ve tıpkı işleve aniden Çok tuş atanabilecekmiş. Kullanıcılar oluşturdukları profilleri saklayabilecek ve ortalarında kolaylıkla geçiş yapabileceklermiş. Azami üç farklı profilin oluşturulabileceği söyleniyor.

Project Leonardo Müstakil olarak yahut Öbür bir Project Leonardo yahut DualSense ile eşleştirilerek kullanılabiliyormuş. Üçünü bir ortada kullanarak hem Biricik şahıs için Fazla daha Çok erişilebilirlik seçenekleri de oluşturulabilecek olup diğer oyuncular ile Birlikte oynayabilmek de Muhtemel kılınacak. Bu noktada, bir arkadaşın yahut aile bireyinin oyun karakterini yönetmesinde engelli oyuncuya yardımda bulunabilmesine de İmkan tanınacak.

Tasarım olarak elle tutulmasına gerek olmadığı için, üçayağı ile düz bir yüzey üzerine koyulabilecekmiş. Ayrıyeten üç Çehre atlmış derece uyumlu olduğu için en rahat kullanıma Müsait olarak ayarlanabilecekmiş.

PlayStation 5 Eser ailesinin bir modülü ve tıpkı tasarım konseptine dayalı olan Project Leonardo için Sony Interactive Entertainment dizayncısı So Morimoto, dünya genelindeki PlayStation oyuncularının fikrinden esinlendiklerini lisana getiriyor. Vakit içerisinde düzinelerce dizaynlar denenmiş ve sonuncu olarak ‘ayrı kontroller’ dizaynında karar kılınmış. Kullanıcılar gereksinimlerine nazaran özelleştirebilecekleri için, Biricik bir gerçek biçim faktörü yokmuş.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir