Silent Hill 2 ve Final Fantasy Oyunları Xbox Konsollarına Gelecek Mi?

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 10, 2023 Yorum Yok

Microsoft cephesinden oyuncuları üzecek bir haber geldi. Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan muahede kapsamında, Silent Hill 2 ve Final Fantasy oyunları Xbox konsollarına gelmeyecek. Ayrıntılar haberimizde.

Silent Hill 2 ve Final Fantasy Oyunları Xbox Konsollarına Gelmeyecek

Bildiğiniz üzere halihazırda devam etmekte olan bir Activision Blizzard satın alım süreci var. nihayet devirde hem FTC hem de oyuncular tarafından bu mevzuya bağlı olarak dava edilen Microsoft, Ekim ayının sonlarına yanlışsız CMA kuruluşuna bir yanıtta bulunmuştu. Çehre on bir sayfalık olan bu evrakta, pek Fazla kişinin gözden kaçırdığı bir ayrıntı KoreaXboxNews Twitter hesabı tarafından ön plana çıkartıldı.

Öne çıkartılan bu ayrıntıda bahsedilene nazaran, yayıncılığı Konami ve Square Enix tarafından yapılan Silent Hill 2 Remake, Final Fantasy VII Remake ve Final Fantasy XVI oyunlarını Xbox konsollarında da görebilmemiz Mümkün olmayacak. Sebebi ise Sony Interactive Entertainment tarafından oyun yayıncıları ile imzalanmış olan mutabakat gösteriliyor.

“Bütünüyle Özel içeriğe ek olarak, Sony birebir vakitte üçüncü parti yayıncılar ile bu yayıncıların oyunlarını belirlenen çıkış platformlardan Xbox’ı ‘hariç tutmasını’ gerektiren mutabakatlara girdi. Bu mutabakatların birtakım öne çıkan örnekleri Final Fantasy VII Remake (Square Enix), Bloodborne (FromSoftware), yaklaşan Final Fantasy XVI (Square Enix) ve yakın bir Vakit Evvel duyurulmuş olan Silent Hill 2 (Bloober Team)’yi kapsıyor.”

Aslına bakarsanız Final Fantasy VII Remake oyunun Xbox One ve Xbox Series için de çıkmayacağı az Fazla muhakkak üzereydi. Zira, PC için de çıkacağının işaretinin verildiği vakitte ve sonrasında Xbox konsollarının lafı geçmemişti. Bununla birlikte, Japon teknoloji devinin Microsoft tarafını devir dışı bırakan bir muahedenin sağlandığı söylentileri ortalıkta dolaşmıştı. Her ne kadar Final Fantasy XV birinci günden Xbox One için de çıkmış olmasına Karşın nihayet oyun için benzeri bir durum Laf konusu olmayacak.

Aynı biçimde Silent Hill 2 Remake için, 2001 yılında çıkmış olan Özgün oyunun Xbox için de çıkmış olması göz önünde bulundurularak, bir Yıl sonra Xbox Series için de çıkacağı kestirim ediliyordu. Bunun teminatı ise İlan fragmanın sonundaki ibareye nazaran PC’ye ek olarak konsol tarafından bir yıllığına PlayStation 5 için Özel kaldıktan sonra diğer platformlara da çıkacağının belirtilmiş olmasıydı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir