Resident Evil 5 Güncellemesi, GFWL Desteğini Tümden Kaldırıyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Şub 28, 2023 Yorum Yok

Efsanevi Resident Evil serisinin yeni oyunu Resident Evil 4 Remake geliştirilmeye devam ediliyor iken, Capcom tarafından eski oyunlara ait takviye de taban ölçüde devam ediyor. Yıllardan sonra yayınlanan Resident Evil 5 güncellemesi ile GFWL takviyesi bütünüyle kalktı. Ayrıntılar haberimizde.

2009 yılında çıkmış olan Resident Evil 5, Resident Evil 4 sonrasında aksiyonu bir üst düzeye çıkartan olmuştu. Bu bir dereceye kadar hayranları kendi içinde bölmüş olsa da, genel olarak baktığımız vakit, satış başarısı bir epey yüksek olan oyunlar ortasında yer alıyor. Şu vakitte bile Aka bir keyifle oynanmaya devam edilen Resident Evil 5, yıllar sonra birinci Defa yeni bir güncelleme aldı. 

Yeni Resident Evil 5 Güncellemesi, GFWL Zorunluluğunu Kaldırdı

28 Şubat 2023 yani bugün yayınlana güncelleme ile Games of Windows Live takviyesi bütünüyle kaldırılmış iken, küçük tefek birtakım meselelerin tahlile kavuşturulmuş ve Mahallî kooperatif oynanış takviyesi de getirilmiş durumda. 

Ufak bir bilgilendirme yapmak gerekirse, oyunun Steam versiyonu artık tam manasıyla Games of Windows Live takviyesi sunmuyor. Lakin Capcom, eski kullanıcıların kayıt belgelerini ve başarımlarını Steam versiyonuna aktarabilmesine İmkan tanıyan bir özelliği hala koruyordu. Ne Mevcut ki bu, istemcinin olmaması durumunda Resident Evil 5 oyununun başlamasına Mani oluyordu. öteki bir deyişle, mutlak suretle yüklemek durumunda kalıyordunuz. Fakat artık bu mecburilik geride kaldı. 

Yeni güncellemeyi yükleyebilmek için, Steam istemcisini tekrardan çalıştırmanız kâfi olacak. Ardından, tercihen Games of Windows Live istemcisini bilgisayarınızda kaldırabilirsiniz. 

Resident Evil 5 Konusu 

Resident Evil serisinin kronolojik olarak altıncı oyunu olan Resident Evil 5, Resident Evil 4 oyununun beş Yıl sonrasındaki bir vakitte geçiyor. Artık bir BSAA örgütünün kurucu üyelerinden bir adedinden olan Chris Redfield, yeni ortağı Sheva Alomar ile Afrika topraklarına gidiyor. Maksat ise bir biyo-organik silahı karaborsada satmadan Evvel Ricardo Irving’i tutuklamak. Ne Mevcut ki bu Amel o kadar da kolay olmayacak. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir