Dune: Awakening Hikayesinde Alternatif Tarih İşlenecekmiş

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Şub 28, 2023 Yorum Yok

Funcom tarafından Dune: Awakening oyununun geliştirilmesine tam gaz devam ediliyor. Uzun vakittir sessizliğini koruyan oyun, PC Gamer sitesi tarafından yapılan röportaj ile tekrar gündeme geldi. Yaratıcı Direktör Joel Bylos tarafından söylenene nazaran, alternatif tarih kıssası ile karşımıza çıkılacak. Yani kitaplardan ve sinemalardan farklı bir ilerleyiş Laf konusu olacak.

Dune: Awakening, GamesCom 2022 Açılış Gecesi canlı yayını sırasında duyurulmuştu. PC (Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilen devasa Fazla oyunculu Aleni dünya hayatta kalma tipindeki yeni oyunun ne Vakit çıkacağı bilinmiyor, lakin binlerce oyuncu Arrakis topraklarında bir ortaya gelecek. 

Dune: Awakening Öyküsü, Farklı Bir İstikamette Gidecek

Şu Lahza için yeni oyun hakkında pek bir ayrıntı paylaşılmış değil. Yakın bir Vakit Evvel Yaratıcı Direktör Joel Bylos ile yapılan röportaja nazaran, 2021 yılında yayınlanan sinemanın sekiz Yıl sonrasındaki bir vakitte geçecekmiş. Buna ek olarak, sinemalar ve kitaplar ile örtüşecek halde gelişen olaylar ile karşılaşmayacakmışız. Her ne kadar kitaplar ile benzerlik gösterse de, alternatif bir tarih işlenecekmiş. 

Bylos kıssaya ait rastgele bir ayrıntı vermiş değil, lakin akışı sırasında evvelce ölmüş olan karakterler bile karşımıza çıkacakmış. örneğin bunlardan birisi de Duke Leto olacakmış. Yani Leto ile oyunda karşılaşacağız. Ne Mevcut ki merak edilen ayrıntıları öğrenmek için bir müddet daha bekleyecekmişiz üzere görünüyor. 

Röportajdan farklı olarak, yeni Dune oyununun oynanış kısmında kum fırtınalarından sakınabilmek için sığınaklar inşa etmek ve bizi çölün sıcağından koruyacak olan kıyafetimizin bakımını yapmak durumunda olacağız. Elbette devasa kum solucanlarına da dikkat etmemiz gerekecek. 

Hem araç kullanarak hem de yürüyerek dolaşacağımız harita genelinde biyolojik test istasyonlarının harabelerini ziyaret edeceğimiz, düşmüş olan Uzay gemilerinden işimize yarayacak şeyleri toparlayacağımız ve keşfedilmemiş bölgelere de giderek gizleri ve hazineleri ortaya çıkartacağımızdan da bahsedilmişti. Hayatta kalabilmek için yağmacılar ve rakip topluluklar ile de çabaya gireceğimizi yinelemeden geçmeyelim. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir