Forspoken Geliştiricisi, Square Enix Bünyesine Katılıyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Şub 28, 2023 Yorum Yok

Forspoken geliştiricisi Luminous Productions için Müstakil olarak çıkılan macera beklendiği kadar uzun ömürlü olamadı ne yazık ki. Square Enix tarafından yapılan İlan ile stüdyo, Mayıs ayında şirketin bünyesine Geri dönecek. Ayrıntılar haberimizde.

Önceleri Square Enix bünyesinde aktiflik gösteren Business Division 2 olarak bilinen ve Final Fantasy XV oyununu geliştiren kısım, 2018 yılının Mart ayında harici Luminous Productions stüdyosu olarak yoluna devam etmeye ve Forspoken üzerinde çalışmaya başlamıştı. Her ne kadar Aka beklentiler olsa da, Project Athia ismiyle duyurulan oyunun Düş kırıklığı yarattığını biliyoruz. Teknik açıdan bir epey sorunlu olan Forspoken, birebir vakitte gerek Aleni dünyası gerekse de öyküsü ile pek tatmin edebilmiş değil.

Forspoken Geliştiricisi Yuvaya Geri Dönüyor

Geliştirici takım halihazırda performans güncellemesi ve In Tanta We Trust genişlemesi üzerinde çalışıyor iken, Square Enix tarafından yapılan yeni İlan ile Luminous Productions stüdyosunu yine bünyesine iç etme kararı aldı.

Şirket sayfasında, bahsi geçen birleşimin Square Enix Holdings bünyesindeki geliştirici stüdyoların rekabet hamasetini daha da desteklemenin bir kesimi olduğu söylenmiş. Ayrıyeten bu maksat, orta vadeli Amel stratejisi kapsamında koyulmuş. Luminous Productions ise hem AAA oyun geliştirme marifetlerine hem de oyun motoru geliştirmede teknik ustalığa sahip olduğu için, bu birleşimin de Square Enix Group için yüksek kalitede oyunlar geliştirme marifetini bir üst düzeye taşıyacakmış.

Japon oyun devinin yaptığı duyurunun akabinde, toplumsal medya üzerinden paylaşımda bulunan Luminous Productions da gelişmeyi takipçileri ile paylaştı:

“Luminous Productions’ın Square Enix ile birleştiği haberini duymuşsunuzdur. 1 Mayıs prestijiyle, yetenekli grubumuz dünya genelindeki oyuncular için yeni, yenilikçi oyun tecrübeleri sunmak için Square Enix’e katılacak.

O vakte kadar bütünüyle Forspoken’a odaklı olacağız. Halihazırda genel oyun performansını arttırmak için daha evvelce duyurduğumuz güncelleme ve bu yaz çıkacak olan In Tanta We Trust indirilebilir içeriği üzerinde çalışıyoruz. Sabrınız ve dayanağınız için tekrardan teşekkür ediyoruz!

Luminous Productions’ı 2018 yılında kurduğumuzda, vizyonumuz büsbütün yeni oynanış tecrübeleri sunmak için teknoloji ile sanatsal niteliğin birleştiği AAA oyunlar yapmaktı. Bu fırsatı yakalamak hayalimizi gerçekleştirmek oldu. Bizimle bu seyahate katıldığınız minnettarız ve Square Enix ailesinin bir kesimi olarak, yeni cümbüş ve tecrübeler yaratmaya devam etmek için sabırsızlanıyoruz.

Saygılarımızla,

Luminous Productions Ekibi”

https://twitter.com/LumiPro_EN/status/1630449903385329665

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir