Resident Evil 4 Remake’te Üçüncü Oyundaki Hataya Düşülmeyecek

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 10, 2023 Yorum Yok

Capcom, yeni Resident Evil oyunlarının yanı sıra, serideki klasiklerin yine üretimleri ile karşımıza çıkıyor. Bu bağlamda, sıradaki ise Resident Evil 4 Remake olacak. Yakın bir Vakit Evvel yapılan yeni bir röportajdan, bizleri sevindirecek bir haber geldi. Dördüncü oyunun yine imali, Noksan içerik ile satışa sunulmayacakmış.

2019 yılında çıkmış olan Resident Evil 2 Remake, ‘yeniden üretim oyun’ akımının bir nevi öncüsü olmuştu. Gerek görselliği ve gerekse de hayatta kalma-korku tipine getirdiği yeni Nefes ile sağladığı kayda değer muvaffakiyet, Capcom firmasının yüzünü bir epey güldürmüş iken, öbür Aka yayıncıların da dikkatini çekmişti.

Ertesi Yıl çıkmış olan Resident Evil 3 Remake ise misal bir muvaffakiyet elde etmiş olsa da, içerik manasında yapılan kesintiler ile bir oldukça eleştirilmişti. En Aka Örnek ise, 1999 yılında çıkmış olan Özgün oyundaki Clock Tower (Saat Kulesi) kısmının bütünü ile çıkartılmış olması. Yine üretimde, kentin sembolik yerini belli bir uzaklıktan görebiliyoruz.

Hal bu türlü olunca, elbette misal bir durumu Resident Evil 4 Remake için de gerçekleşip gerçekleşmeyeceği kaygısı vardı. Capcom firması daha evvelce bu bahse ait olarak teskin edici bir açıklamada bulunmuş olsa da, yine bir teyit açıklaması yapıldı.

Yakın bir tarihte EDGE mecmuasının yeni sayısında, Özgün oyunun nihayet kısmı olan baş düşmanımızın adasının yine üretimde da yer alacağı teyit edildi.

Ada Kısmı Resident Evil 4 Remake’ten Çıkartılmayacak

Görünüşe nazaran geliştirici takım, geliştirilme evresinin erken safhalarında oyunu köy ve kontaklı kısımlar, kale ve ada olmak üzere üç modüle bölmüşler. Her birinde Müstakil olarak çalıştıktan sonra da Tüm kısımları bir ortaya getirmişler ve nihayet dokunuşları yapmaya başlamışlar.

Röportajda tıpkı vakitte ada kısmının Özgün oyundaki versiyonuna nazaran daha kapsamlı olacağını da söylenmiş. Çok bir ayrıntı verilmemiş olsa da, çıkış tarihinin Çok uzakta olmamasına bağlı olarak, öğrenmek için pek uzun müddet beklemeyecekmişiz üzere görünüyor. Bu noktada küçük bir hatırlatma yapmadan geçmeyelim. Resmi Resident Evil 4 Remake duyurusu öncesinde yaşanan sızıntılar ile Dr. Salvador karakterinin geçmişiyle ilgili karanlıkta kalan ayrıntıların da bizlere sunulacağı aktarılmıştı. Görünüşe nazaran, yine üretimde Özgün oyunda kısa tutulan noktalara da girilecek. Elbette bunu 24 Mart 2023 tarihi prestijiyle daha ne göreceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir