Resident Evil 4 Remake, Serinin Steam Rekorunu Kırdı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 25, 2023 Yorum Yok

Resident Evil 4 Remake, serinin Steam üzerindeki eş vakitli oyuncu sayısı rekorunu kırdı. Bu, Resident Evil Village oyununun ikinciliğe düştüğü manasına geliyor. Pekala yine üretimin şimdiki eş vakitli oyuncu sayısı kaç? Ayrıntılar haberimizde.

Geçtiğimiz yılın Haziran ayındaki State of Play yayınında duyurulmuş olan oyun, dün prestijiyle satışa sunuldu. 2005 yılında çıkan Resident Evil 4’ün her istikametten geliştirilmiş versiyonu, birinci günden itibaren oyuncuların da ağır bir ilgisine maruz kaldı. Bunun Geri dönüşü de serinin Steam mağazasında imza atılan rekor ile oldu.

Steam’deki Eş Vakitli Resident Evil 4 Remake Oyuncu Sayısı Kaç Oldu?

SteamDB sitesindeki bilgilere nazaran yine üretim Resident Evil 4, 168.191 eş vakitli oyuncu sayısını gördü. Bu, bir Resident Evil oyunu için Aka bir mana Anlatım ediyor. Bir evvelki rekorun 106.631 ile Resident Evil Village tarafından kırılmış olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, serinin rekor bayrağı artık Resident Evil 4 Remake oyununa geçmiş oldu diyebiliriz.

Serinin Steam mağazasındaki öbür oyunlarının eş vakitli oyuncu sayıları ise şöyle;

  • Resident Evil 2 Remake – 74.227
  • Resident Evil 3 Remake – 60.293
  • Resident Evil 7: Biohazard – 20.449

Capcom tarafından yapılan resmi açıklamayla, oyunun PC, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Xbox Series genelindeki satış sayıları net olarak ortaya çıkacak. Bakalım nihayet oyunun performansı ne düzeyde? Gelişmeleri takipte olacağız.

Resident Evil 4 Konusu

Yine Leon Scott Kennedy rolünde olduğumuz oyunda, Birleşik Devletler liderinin kaçırılan kızı Ashley Graham’ı bulmak ve sağ salim meskene Geri getirmek için kuvvetli bir maceraya çıkıyoruz. Yolumuz ise bizi Avrupa bölgesinde, halkı gizemli bir tarikat tarafından Las Plagas ile ele geçirilmiş bir İspanyol köyüne kadar getiriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir