zekaoyunlari.org | Eğlenirken Geliş

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bulmaca Oyunları
  4. »
  5. Red Dead Redemption 2 Vestigia Modu Yayınlandı

Red Dead Redemption 2 Vestigia Modu Yayınlandı

admin admin -
113 0

Vahşi Batı temalı oyun için şimdiye kadar olan en kapsamlı mod diyebileceğimiz Red Dead Redemption 2 Vestigia modu, yakın bir vakit evvel yayınlandı. Şayet daha gerçekçi bir tecrübe arıyorsanız, mutlak suretle denemeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Ayrıntılar haberimizde.

Mod üreticilerinin hayal güçlerinin hudut tanımadığını biliyoruz. Satışa sunulan oyunlar için yayınlanan modlar ile bunları pek net bir formda görebiliyoruz. Yeni bir bakış açısı kazandıran, halihazırdakini daha da güzelleştiren, diğer oyunlardaki karakterlerin davet edildiği ve daha birçok şeyin mümkün olabildiği yüz binlerce içerik seçeneği internette bulabiliyorsunuz. Red Dead Redemption 2 için yayınlanan Vestigia da bunlardan bir yenisi oldu. Elbette Rockstar Games tarafından rastgele bir nedenle engellenmez ise.

Gerçekçiliği Arttıran Red Dead Redemption 2 Vestigia Detayları

no12 isimli mod üreticisinin ve özel bir işbirlikçi takımın iştirakinde bir yıldan fazla bir müddet üzerinde çalışılarak ortaya çıkartılmış olup, ana senaryosunda gördüğümüz dünyayı hava, yırtıcı hayat ve yapay zeka karakterlerin davranışlarının bütünüyle revizyondan geçiriliyor. Bu sayede de oyun daha inandırıcı ve gerçekçi hale geliyor.

Buradan indirebileceğiniz mod ile ilgili olarak no12 tarafından verilen ayrıntılara nazaran, Vestigia kendi içinde modüllere ayrılmış. Bunlardan birincisi hava şartları. Sıcaklık ve yağmurlu ve güneşli hava geçiş sisteminin değiştiriliyor. Sağanak yağmurlar biraz daha uzun sürüyor ve havanın kapanması, sıcaklığın düşmesi ve güneşin tekrar açması daha yavaş gerçekleşiyor. Görsel modül, birebir vakitte havanın hareketine de odaklanıyor. Sis, alçak bulutlar ve kum fırtınaları çok daha ayrıntılı olacak ve vakit döngülerinin değiştirilmesi ile daha uzun sürecekler yahut makul bölgelerde karşılaşacağız.

Modun tesir ettiği alanlardan birisi de bitki örtüsü. Ormanlarda artık daha sık çalılık olacak ve arazi Arthur’un varlığına daha fazla tepki gösterecek.
Son modül ise, hiç elbet ki en kıymetlisi. Yapay zeka karakterlerinin birbirleri ile etkileşime girmelerinin ve konuşmalarının artık daha muhtemel olacağı, kasabalardaki ve kentlerdeki nüfus artışı sağlanıyor. Haliyle de daha canlı ve gerçekçi bir dünya ile karşılaşacağız. Bunun dışında, yabanî hayat da revizyondan geçiriliyor. Gökyüzünde daha fazla kuş görecek iken, hayvanlar artık bulunmalarının mantıklı olacağı yerlerde karşımıza çıkacaklar ve iddia edebileceğiniz üzere avlanmaları da daha kolaylaşacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir