PS Plus Extra Mart 2023 Oyunları Belli Oldu

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 15, 2023 Yorum Yok

Sony Interactive Entertainment tarafından Us PlayStation Blog sayfası üzerinden yapılan yeni İlan ile PS Plus Extra Mart 2023 oyunları için tam liste ortaya çıktı. Yeni ayda PlayStation, PlayStation 4 ve PlayStation 5 genelinde on yedi yeni oyun bizleri bekliyor. Ayrıntılar haberimizde.

PS Plus Extra Mart 2023 Oyunları Hangileri Olacak?

Hatırlayacağınız üzere, nihayet gerçekleştirilen State of Play yayını sırasında, bu ay için belirlenmiş olan PlayStation Plus Extra ve Premium / Deluxe oyunlarının beş tanesi açıklanmıştı. Bugün prestijiyle, 21 Mart 2023 Salı günü indirmeye açılacak olan bütün oyunlar açıklandı. Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu, Rainbow Six Extraction, Immortals Fenyx Rising, Tchia ve Ghostwire: Tokyo’ya ek olarak, yeni listede dikkat çeken daha Öbür oyunlar bulunuyor.

 • Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu

PC ve PlayStation 5 için çıkmış olan koleksiyon paketi, Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu ve Uncharted: kayıp Miras oyunlarını içeriyor. Nathan Drake için kapanış perdesi olan nihayet oyunda, karakterimiz ağabeyi Sam Drake ile uzun vakittir kayıp olan Kaptan Avery’nin kayıp hazinesini bulmak için yola çıkıyor. Uzun soluklu macerada, kayıp korsan kolonisinin bulunduğu Libertalia’ya kadar uzanıyoruz.

İkinci ve üçüncü oyunda Yardımcı Ira rolündeki Chloe Frazer’ın anne Ira rolünde olduğu Uncharted: kayıp Miras’ta, Hindistan topraklarındaki batı Gat Dağları’na gidiyoruz. Hedefimiz ise Ganeş’in Altın Fildişini bulmak olacak.

 • Tchia

Awaceb, PC (Steam) ve Stadia için geliştirilmekte olan Aleni dünya macera oyunu Tchia’yı duyurdu. Oyuna ismini veren bir karakteri yöneteceğimiz oyunda, Tchia’nın karşınıza çıkan rastgele bir hayvanın yahut nesnenin denetimine geçebileceğiniz Özel bir yeteneği var.

Senaryo boyunca bir noktadan Öbür bir noktaya gidebilmek, bulmacaları çözebilmek ve gizleri ortaya çıkartabilmek için, oyunda sunulacak olan farklı oynanış mekaniğini ve yetenekleri kullanmak durumunda olacaksınız. Bir kuş olarak havada uçabilecek olmanın yanı sıra, bir balık olarak okyanusu keşfedebilir yahut köpek olarak hazine için kazabilirsiniz. Oyunda otuzdan Çok hayvan ve yüzlerce nesne sizi bekleyecek.

Oyunda ritim dalları sırasındaki hikaye anlarında kullanabilir yahut Özel bir olayı tetikleyebilmek için kilidi açılabilir bir ezgi çalabileceğiniz bir Ukulele olacak iken, karakterinizin kıyafetini ve salının görünümünü değiştirebileceğiniz birçok farklı özelleştirme eşyası bulunuyor. Ayrıyeten el feneri, pusula ve kamera üzere cümbüş araçlarını da açabilmeniz Mümkün olacak.

 • Rainbow Six Extraction

İster Biricik başınıza isterseniz de üç şahıs kooperatif oynayabileceğiniz Rainbow Six Extraction’da, New Mexico’dan başlayarak farklı bölgeler boyunca ilerleyip karantina altındaki bölgelere baskın düzenleyecek ve Arhaens ismi verilen ölümcül Yaratık tehdidinin ardındaki gizleri ortaya çıkartacağız. Atılacağımız tehlikeli vazifeler, bölgelere nazaran farklılık gösterecek iken düşmanlarımız da gitgide kuvvetli hale gelecekler.

 • Ghostwire Tokyo

Hikayesi, bizleri ismini aldığı Tokyo’ya götürecek. Visitors ismi verilen dünya dışı ruhların kenti istilası altında olan kentte, Doğaüstü güçlere sahip olan Akito olarak biz ise, bu ruhlar ile gayret eder iken, yaşanan bu garip olayların gerisindeki gizemi ortaya çıkartabilecek olan Hannaya maskesi giyen bir Küme ile karşı karşıya geleceğiz.

 • Life is Strange: True Colors

Serinin şimdilik nihayet oyununda Alex Chen rolünde olacağız. Empati gücünü kullanarak karakterimizin erkek kardeşinin bir kaza sonucu gerçekleştiği söylenen vefatı ile ilgili gerçekleri ortaya çıkartmaya çalışacağız. Birebir vakitte da vereceğimiz Bazen Vakit güç kararlar ile öbür insanların bahtlarını ve hayatlarını değiştirebileceğiz.

 • Immortals Fenyx Rising

Hikayeye nazaran, Fenyx rolünde olacağız ve Yunan rablerini karanlık bir lanette kurtarmak için gayret edeceğiz. Her biri rablerden esinlenilmiş yedi farklı bölgeye ayrılan bir Aleni dünyada geçecek olan senaryo boyunca, Achilles’ın kılıcı ve Daidalos’un kanatları üzere tanrısal güçlerini kullanarak Cyclops ve Medusa iç kuvvetli mitolojik canavarlar ile hem havada hem de karada savaşacağız. Çatışmalar sırasında ok iç Çeşitli silahlar ve telekinezi iç Türlü yetenekler kullanabileceğiz. Oyunda ayrıyeten çözülmeyi bekleyen bulmacalar da olacak.

 • Life is Strange 2

Seattle kentindeki bir kıyı mahallede yaşayan Daniel ve Sean Diaz isimli iki kardeşin başından geçenleri anlatıyor. Yaşanan trajik bir Hadise sonrasında Ufak kardeşin telekinetik güçlerinin ortaya çıkması ile meskenlerini terk edip de polisten kaçmaya, babalarının memleketi olan Puerto Lobos kentine gitmekte ve her şeye yine başlamakta buluyorlar.

 • Dragon Ball Z: Kakarot

DRAGON BALL Z: KAKAROT ile Goku ve diğer Z Fighter’ların öyküsüne Geri dönüş yap. Destansı savaşların yanı Dizi Goku, Gohan, Vegeta ve başkalarıyla balık tut, Yemek ye, savaşa katıl ve idman yap DRAGON BALL Z dünyasındaki hayatı keşfet.

 • Street Fighter V Champion Edition

Bu sürüm, Street Fighter V’i ve oyun için yayınlanan 2000’den Çok ek içeriğin tamamını içerir. 4. döneme kadar şu anda var olan fazladan 24 karakterin tamamı yer alıyor, bu da 16 karakteri içeren Özgün listeyle Birlikte Yekün Ira sayısını 40 üzere inanılmaz bir sayıya çıkarıyor! Bu set, SFV eğlenceni azamiye çıkarıyor!

 • Untitled Goose Game

House House stüdyosunun geliştirdiği Untitled Goose Game, hayli eğlenceli bir oyun. Bir kazın kontrolündesiniz. İngiliz köyünde geçen oyunda, muhakkak maksatları yerine getirmek ve evre kaydetmek için kazın yeteneklerini kullanarak objeleri ve Yapay zeka karakterlerini kendi gayeniz doğrultusunda yönlendirmeniz gerekiyor.

 • Final Fantasy Type-0 HD

Hasılat rekorları kıran bu yeni oyun, seni uluslar ortasındaki acımasız savaşın, bütün kıtayı yok etme tehlikesi altına soktuğu Orience dünyasına götürecek. Cenk yanlısı Militesi İmparatorluğunun saldırısına karşı topraklarını müdafaaya çalışan seçkin bir Talebe kümesi olan Class Zero’ya katılacaksın. İmparatorluğu yıkmak ve savaşın gerisindeki sırları ortaya çıkarmak için bu yeni ve süratli Cenk sisteminde on dört eşsiz dövüş usulünde ustalaşacaksın.

 • RAGE 2

İlk oyunun otuz Yıl sonrasındaki bir vakitte geçecek olan ikinci oyunun konusuna nazaran, dünyaya çarpan göktaşının yaşattığı felaketten sonra dünyadaki ömrün eski haline döndürülmesinin bir yolunun bulunmuştur. Ne Mevcut ki beraberinde birinci oyundan tanıdığımız The Authority tehdidini de getirmiştir. Ranger topluluğundan Walker isimli bir karakteri yöneteceğimiz devam oyununda, The Authority ile kuvvetli bir çatışmaya girerek oluşturdukları tehdidi sonsuza kadar ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.

 • Neo: The World Ends with You

Rindo, kelamda “Azrail’in Oyunu” diye geçen oyuna katılmak zorunda kaldığında, hayatının tehlikede olduğu Istırap gerçeğiyle yüzleşiyor.

 • Haven

Haven, her şeyden vazgeçip de Birlikte olmak için kayıp bir gezegene kaçan sevgililerin başlarından geçenler anlatılacak. Rol Yapma Oyunu senaryosu boyunca gizemli bir tabiatta gezinerek iki sevgiliyi ayırmaya çalışanın ne olduğunu çözmeye çalışacaksınız.

PlayStation Klasikleri

 • Ridge Racer Type 4 (PS1)
 • Ape Academy 2 (PSP)
 • Syphon Filter: Dark Mirror (PSP)

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir