PS Plus Extra Aralık 2022 Oyunları Açıklandı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 09, 2023 Yorum Yok

US PlayStation Blog sayfası üzerinden yapılan paylaşım ile PS Plus Extra Aralık 2022 oyunları da resmiyete kavuştu. Bu sayede, 2022 yılını PS, PSP, PS3, PS4 ve PS5 platformlarından seçilmiş yirmi üç yeni oyun ile kapatacağız. Ayrıntılar haberimizde.

PS Plus Extra Aralık 2022 Oyunları Açıklandı

Premium / Deluxe planı abonelerinin de erişebileceği listede, Far Cry ve Yakuza oyunları, Judgement, Mortal Shell, Middle Earth: Shadow of Mordor ve Pillars of Eternity II: Deadfire – Ultimate Edition iç pek Fazla dikkat çeken oyun bulunuyor. Ayrıyeten Klasikler kataloğuna da dört yeni oyun daha eklenecek. 20 Aralık 2022 tarihinde etkin olacak yeni oyunlara ve ayrıntılarına kısaca bir göz atalım.

 • WWE 2K22 (PlayStation 4)

En Aka ve en gerçekçi görünen WWE Süperstarları ve Efsaneleriyle ringe çık: The Rock, Sasha Banks, Goldberg, Brock Lesnar ve daha fazlası.

 • Far Cry 5 (PlayStation 4)

Seri tarihinde birinci sefer Amerika’ya gittiğimiz oyunun senaryosu, Hope County bölgesini Denetim altında tutmakta olan Project Beygir Eden’s Gate isimli kıyamet günü tarikatının etrafında dönüyor. Biz ise bu bölgede kapana kısılmış olan isimsiz bir şerif yardımcısı rolünde olacağız. Maksadımız ise direniş kümeleri ile çalışarak bölgeyi Seed ailesi ve Eden’s Gate’in elinden kurtararak özgürlüğüne kavuşturmak olacak.

 • Far Cry New Dawn (PlayStation 4)

2019 yılında satışa sunulmuş olan oyun, bahis olarak Far Cry 5 oyununun on yedi Yıl sonrasındaki bir vakitte geçecek. Hope County bölgesine Geri dönüyor olsak da beşinci oyunun finalinde yaşananlardan Dolayı besbelli bir farklılık olacak. Fakat buna karşın, Far Cry 5 oyunundan tanıdık yüzlerin Geri dönüşüne Şahit olacağız. Bu tanıdık yüzler de liderleri Mickey ve Lou isimli iki Meczup kız kardeşin olduğu Highwaymen isimli yeni bir tehdide karşı vereceğimiz çabada yanımızda yer alacaklar.

 • Far Cry Primal (PlayStation 4)

Bizleri bu sefer taş evresine götüren Far Cry Primal oyununda, Oros vadisini kurtarmak için uğraş ediyoruz.

 • Mortal Shell (PlayStation 4 ve PlayStation 5)

Hikaye, insanlığın çürümekte olduğu yozlaşmış bir dünyada geçiyor. Gizemli Dark Father tarafından verilen Buyruk üzerine dindar destekçilerin gizli yerlerini bulmanız ve sonrasında da güçlü düşmanların üstesinden gelmeniz ve kutsal salgı bezlerini toplamanız gerekecek. Biricik başınıza devinim edeceğiniz senaryoda, diyarın dört bir yanına saçılmış Mortal Shell ismi verilen kayıp savaşçıların ruh kalıntıları olacak. Ele geçirmeniz durumunda da yeteneklerini ve silah bilgilerini elde edebileceksiniz. Çatışmaların birebir Dark Souls serisinde olduğu üzere stratejiye dayalı olacağı Mortal Shells oyununda, çizgisel olmayan bir senaryo sunulacak. Haliyle diyarı dilediğiniz üzere gezebileceksiniz. Karşınıza çıkacak olan Mortal Shell’ler ile aranızdaki bağı kuvvetlendirdikçe, doğuştan gelen yeteneklerini de daha uygun kullanabileceksiniz. Geliştirmeler yapabilecek, kılıcınızı asit ile keskinleştirebilecek ve ataklarınızı güçlendirecek karanlık gizemli yetenekler öğrenebileceksiniz.

 • Judgment (PlayStation 4 ve PlayStation 5)

Çok beğenilen Yakuza serisini sizinle buluşturan grup artık Judgment ismindeki oyunlarında gözden düşmüş avukat Takayuki Yagami’nin kefaret arayışına çıktığı bir hikayeyi sunuyor. Geçmişinin peşini bırakmadığı bir dünyada Özel bir dedektif olarak bir sıra vahim cinayeti araştırmak üzere Kamurocho’nun yeraltı hata ağına girer. Bu ruhsal tansiyon oyununda eşitlik ve Acıma adeta pamuk ipliğine bağlı.

 • Yakuza: Like a Dragon (PlayStation 4 ve PlayStation 5)

Oyunun konusu Yokohama kentinde geçiyor. Evlat edinildiği Arakawa ailesinin başı olan Masumi Arakawa’nın buyruğuyla Jo Sawashiro tarafından işlenen hatası üstlenen anne karakterimiz Ichiban Kasuga, on sekiz Yıl mahpusa mahkum oluyor. Çıktığında hiçbir biçimde karşılanmadığı üzere bir de üstüne eski arkadaşlarının ihanetine uğrayarak infaz teşebbüsüyle karşı karşıya kalıyor. Yaşanan olaylardan sonra kendisini Yokohama kentinde bulan Ichiban, burada yine güçlenebilmek için Aka bir uğraşa girişiyor. Ne Mevcut ki gücün peşinde olan sadece kendisi değil ve bu yolda Çin mafyası, Seiryu klanı ve Geomijul örgütü üzere güçlü rakipleri olacak.

 • Yakuza 6: The Song of Life (PlayStation 4)

Yakuza 5 olaylarından üç Yıl sonra, Dragon of Dojima, Kazuma Kiryu, sakin bir hayat sürdürme hayaliyle Yakuza 6: The Song of Life ile Geri dönüyor. Geldikten sonra Haruka‘nın bir kaza geçirerek komaya girdiğini ve genç oğlu Haruto’nun Biricik başına kaldığını görür. Kiryu, Haruto’yu korumak için bu çocuğu alır ve Haruka’nın en nihayet görüldüğü yere, Onomichi, Hiroshima’ya götürür. Bu Dizi dışı ikiliyi burada yeni ve acımasız bir Yakuza dünyası beklemektedir. Haruto’nun babası kim ve hem Tojo Clan hem de Yomei Alliance neden onun peşinde? Kiryu’nun birkaç Dizi dışı Dost ile geride bırakmış olduğu yeraltı cürüm dünyasında yolunu bulması ve ailesini inançta tutacak karşılıkları bulmak için gayret etmesi gerekecek.

 • Middle Earth: Shadow of Mordor (PlayStation 4)

Yüzüklerin Efendisi ile Hobbit ortasındaki vakitte geçen oyunda, Mordor boyunca savaşacak ve bizimle gelen ruhun esrarını çözmeye çalışacağız. Birebir vakitte Sıkıntı Yüzükleri’nin kökenlerini keşfedecek, kendi efsanemizi yaratacak ve en son olarak da Sauron ile yüzleşeceğiz.

 • Middle Earth: Shadow of War (PlayStation 4)

Shadow of Mordor oyununun devamı niteliğinde satışa sunulmuştu. Birinci oyunun kıssasına nazaran Black Gate of Mordor’un güvenliğinden Mesul olan Talion’un ailesi Sauron orduları tarafından öldürülüyor. Lakin anne karakterimiz hayalet vari hünerler ile diriliyor ve intikam almak için Mordor’a gidiyor. Talion kendisini diriltenin temelinde Celebrimbor olduğunu da sonradan keşfediyor. Middle-Earth: Shadow of War ise Talion ve Celebrimbor ikilisinin Sauron ile uğraş edebilmek için bir ordu oluşturmak gayesiyle yeni bir Sıkıntı Yüzüğü yarattıkları kıssaya kaldığı yerden devam ediyor.

 • The Pedestrian (PlayStation 4 ve PlayStation 5)

2.5B kayan bir ekranda oynanan bulmaca içerikli platform oyununda, The Pedestrian rolünde olacaksınız. Amacınız ise tabelaları yine düzenleyip yine bağlayarak, her biri İlgi cazip olan 3B yerleri araştırmak ve ilerleme kaydetmek olacak.

 • Evil Genius 2 (PlayStation 4 ve PlayStation 5)

Rebellion Developments tarafından hem geliştirilen hem de yayınlanan Evil Genius 2, Biricik oyunculu bir gerçek vakitli strateji ve simülasyon oyunu oluyor. hikaye olarak şeytani bir dahiyi yönetecek ve dünyaya hükümran olmak için planlarını hayata geçireceksiniz.

 • Adventure Time Pirates of the Enchiridion (PlayStation 4)

Sular altında kalmış olan Ooo ülkesinde geçecek olan oyunda, yaşanan olayın nedeni bulmak ise Finn ve Jake ikilisinin misyonu olacak. Biz ise ikiliye tehlikeli suları keşfetmede, ipuçlarını araştırırmada, korsanları sorgulamada, gizemi çözmede ve günü kurtarmak için düşmanlar ile savaşmada onlara Yardımcı olacağız.

 • Ben 10: Power Trip (PlayStation 4 ve PlayStation 5)

Ben Tennyson ve ailesi, rahatlatıcı bir Avrupa seyahatinin tadını çıkarken, Kötü kalpli Hex dört gizemli kristali uyandırıp Boşluktan canavar kılıklı ziyaretçileri çağırıyor. Biz de Ben’in, ehil büyücünün zalim planlarını bozmasına yardım ediyoruz.

 • Gigantosaurus The Game (PlayStation 4)

Rocky, Tiny, Mazu ve Bill’in müthiş sıkıntıları var… Tıpkı Giganto’nun volkanını tıkayan meteor gibi! Yalnızca sen ve dinozor arkadaşların bulmacaları çözerek günü kurtarabilirsiniz. Fakat Giganto’nun güçlerine de gereksiniminiz olabilir! Ayrıyeten, her kıssanın sonu, bir sonraki kısma kadar olan muhteşem bir rallinin başlangıcı. En dehşetli kükreyen kaşif mi, yoksa en süratli yarışçı mı olacaksın?

 • Pillars of Eternity II: Deadfire – Ultimate Edition (PlayStation 4)

Pillars of Eternity için devam niteliği taşıyan Pillars of Eternity 2: Deadfire oyununda, sırt çeviren bir tanrıyı deniz ve kara boyunca takip edeceksiniz. Geminize Deadfire diyarı boyunca kaptanlık edecek ve ayrıntılı Ira özelleştirmeyi, araştırma özgürlüğü ve seçimleriniz ile sınırsız olasılıkları araştırırken dünyayı gayeniz ile bağdaştırmaya çalışacaksınız.

 • Worms W.M.D (PlayStation 4)

Solucanlar gelmiş geçmiş en yıkıcı oyunlarıyla Geri döndüler. 2 boyutlu harika el çizimi görünümü orijinal silahlar zanaatkarlık, araçlar ve binaların takdimi ve ayrıyeten Fazla sevilen klasik silahlar ve oynanışın Geri dönüşüyle, Worms W.M.D gelmiş geçmiş en âlâ solucan deneyimi!

 • The Escapists 2 (PlayStation 4)

The Escapists 2 oyununda oyuncular yüksek Emniyet düzeyine sahip hapishanelerden kaçmak için çabalıyorlar. Kaçış planınızı yaparken her şeyi düşünmeniz gerekli, bir yandan yoklamalara katılıp kurallara uyarak dikkat çekmemeli, öbür yandan gizlice planınızı uygulamalısınız. İster çevrimiçi isterseniz de Mahallî File üzerinden kooperatif takviyesiyle dört şahsa kadar Fazla oyunculu olarak de oynayabiliyorsunuz. Oyunda mahkumları örgütleyerek kendi çetelerinizi kurabilecek ve Mahpushane hengameleri çıkarabileceksiniz. Oyunda farklı oyun modları bulunuyor. Klasik oyun modunda arkadaşlarınızla Birlikte kaçışı gerçekleştirmeye çalışırken karşılıklı modda vakte karşı yarışarak daha kısa mühlet içinde kaçmaya çalışıyorsunuz.

Bu ay içerisinde PS Plus kütüphanesine katılacak olan klasik oyunlar ise şöyle;

 • Ridge Racer 2 (PSP)
 • Heavenly Sword (PS3)
 • Oddworld: Abe’s Exoddus (PS1)
 • Pinball Heroes (PSP)

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir