PC’ye Gelen PlayStation Oyunları Sony’ye Büyük Kâr Sağlıyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları May 05, 2023 Yorum Yok

PC’ye gelen PlayStation oyunları, Sony için maddi manada Aka Yarar sağlıyor. O denli ki öbür kategorisinde elde edilen kâr, Japon teknoloji devinin beklentilerini oldukça aşmış. Bu da yeni uyarlamalara kapının gerisine kadar açıldığı manasına geliyor diyebiliriz. Ayrıntılar haberimizde.

2020 yılı Sony Interactive Entertainment için Aka bir dönüm noktasıydı. O denli ki birinci parti PlayStation oyunları, Horizon: Zero Dawn – Complete Edition önderliğinde Epic Games ve Steam mağazalarına da gelmeye başlamıştı. Sonradan bu sırayı Days Gone, God of War, Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu, Marvel’s Spider-Man Remastered ve Miles Morales, Sackboy: Aka macera ve şimdilik nihayet olarak The Last of Us Part 1 takip etmişti.

Bu durum her ne kadar PlayStation 4 ve PlayStation 5 kullanıcılarının Aka bir kısmından Aka bir reaksiyon görüyor olsa da, aslında şirket için ne derece hakikat bir karar olduğunu net bir biçimde görmüş oluyoruz. Bu da haliyle daha pek Fazla oyunun PC platformuna geleceğinin işareti oluyor.

PC’ye Gelen PlayStation Oyunları Japon Teknoloji Devi İçin Nakit Basıyor

Yakın bir Vakit Evvel yapılan resmi açıklamalara bakılırsa, öbür kategorisinde elde ettiği gelir iki buçuk milyar doları aşmış. Bu, 2019 finansal yılında 1.3 milyar dolar iken Horizon: Zero Dawn – Complete Edition ile öbür kategorisinde kasaya giren Nakit 2020 finansal yılında bir buçuk milyar dolar, 2021 finansal yılında Days Gone ile 1.7 milyar dolar ve geçtiğimiz finansal yılda da God of War, Marvel’s Spider-Man Remastered ve Miles Morales, Returnal, The Last of Us Part 1 ve Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu ile iki buçuk milyar dolar üstüne çıkılmış.

Japon teknoloji devinin 2020 finansal yılında elde etmeyi hedeflediği gelir üç Çehre milyon dolardı ve sağlanan gelirin bunun üstüne çıkması, hiç elbet ki oldukça Sevinç verici olmuştur. Esasen yakın bir Vakit Evvel de daha Çok PlayStation oyununun Epic Games ve Steam mağazaları üzerinden PC kullanıcıları ile buluşturulacağı resmi olarak teyit edildi. Vaziyet bu türlü olunca da gözlerimizi şimdiden Bloodborne, Horizon: Forbidden West, The Last of Us Part II, Gran Turismo 7 ve God of War Ragnarök oyunlarına çevirebiliriz, sizce de değil mi?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir