Redfall, Phil Spencer’ı da Hayal Kırıklığına Uğrattı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları May 05, 2023 Yorum Yok

Arkane Austin stüdyosu tarafından geliştirilmiş ve Bethesda Softworks tarafından yayınlanmış olan Redfall, Xbox işvereni Phil Spencer için de bir Hayal kırıklığı olmuş. Bundan sonraki süreçte ise oyun için kurtarma çalışmaları başlayacakmış.

Redfall, bu hafta Salı günü satışa sunulmuştu. Laf konusu Arkane Austin oyunu olunca, elbette kaliteli bir tecrübe bekliyorduk. Ne Mevcut ki bu sefer güldürmedi. Konsol tarafında Performans modundan mahrum çıkmasına ek olarak, DENUVO müdafaası, teknik ve Yapay zeka meseleleri, dünyasının dizaynındaki eksiklikler, yağma sisteminin zayıflığı, oyunun kısa müddette kendisini tekrar etmeye başlaması ve kozmosunun tam manasıyla oyuncuya aktarılamaması ve daha birçok meseleler ile Düş kırıklığı yaratmıştı.

Metacritic tarafında PC ortalaması 56 / 100 (kullanıcı ortalaması 1.8 / 10) ve Xbox Series ortalaması 59 / 100 iken (2.8 / 10), Steam tarafında ise 1310 kullanıcı incelemesinin % 31 kadarının Olumlu olduğunu görebiliyoruz.

Redfall, Phil Spencer Açısından da Hayal Kırıklığı Oldu

Kinda Funny Games grubunun dün yayınlanan görüntüsünde yer Meydan Xbox işvereni Phill Spencer, Redfall ile ilgili kimi açıklamalarda bulundu. Kendisi açısından Xbox topluluğunu Hayal kırıklığına uğratmanın ve itimatlarını kaybettiklerini görmekten daha üzücü bir şeyin olmadığını söyleyen Spencer, oyun ile ilgili olarak kendisinin de Düş kırıklığı yaşadığını kelamlarına ekledi.

Devamında ise geliştirilme sürecini yakından incelediklerini ve birebir kusurların tekrarlanmaması için ellerinden gelenin en uygunu yapacaklarını söyleyen Xbox işvereni Phil Spencer, Arkane Austin stüdyosunun çalışmayı sürdüreceğini ve kendilerinin de grubun risk almasına Mani olmayacaklarını lisana getirdi. Halihazırda Performans modu çalışmaları tamamlanmak üzere iken, Xbox Game Studios ailesinden The Coalition ve Rare stüdyoları ile ortak bir çalışma yürütülüyormuş.

Son olarak, tanıtımlar sırasında 60 FPS akıcılıkta göstermenin bir kusur olduğunu da kabul eden Spencer, alınan erteleme kararının ise oyunun kaybettiği rotasını bulmasına Yardımcı olamayacağını da vurguladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir