Netflix Türkiye Abonelik Fiyatları Zamlandı!

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 27, 2022 Yorum Yok

Netflix Türkiye abonelik ücretleri için yeni bir artış yaşandı. Bugün prestijiyle yürürlüğe giren ve üç farklı abonelik seçeneğini de etkileyen artırımlar ile ilgili ayrıntılar haberimizde.

1997 yılında kurulmuş olan Amerika menşeli şirket, birinci etapta posta yoluyla DVD kiralama ve satış gerçekleştiriliyordu. Daha sonradan yalnızca kiralamaya odaklanan Netflix, 2007 yılında da eş akışlı (streaming) medya ve talebe bağlı görüntü (Video on Demand) hizmetini hayata geçirmişti.

4K takviyesi ile halihazırda internet tarayıcısı yahut akıllı televizyonlar ve telefonlar, televizyonlara bağlı uydu alıcıları, tabletler, dijital medya oynatıcıları, Blu-Ray disk oynatıcıları, oyun konsolları ve uyumlu sanal gerçeklik aygıtları üzerinden de erişilebilen Netflix aboneliklerine ülkemizde % 40 oranında artırım geldi.

Netflix Türkiye Abonelik Fiyatları Arttırıldı!

Konu ile ilgili olarak Netflix Türkiye üzerinden yapılan açıklama şu formda;

Günümüzde keyifli vakit geçirmek için her zamankinden daha fazla seçenek olduğunu biliyoruz. Bu nedenle üyelerimize sunduğumuz tecrübesi daha da geliştirmek için aralıksız çalışıyoruz. Lakin geniş bir yelpazede en kaliteli içerikleri sunmaya ve Kulüp, Pera Palas’ta Gece Yarısı, Stranger Things üzere eşsiz üretimlere yatırım yapmaya devam edebilmek için Türkiye’deki fiyatlarımızı güncellememiz gerekiyor. Her vakit olduğu üzere güçlü içerik kütüphanemize eksiksiz erişim sağlayan üç üyelik seçeneği ortasından bütçenize uygun bir plan seçebilirsiniz.

Yapılan artırım sonrasında aktüel abonelik fiyatlarına baktığımızda, 480p çözünürlükteki Temel paketin 26.99 TL yerine 37.99 TL olduğunu görüyoruz. 1080p çözünürlük takviyesi olup da iki kullanıcıya kadar indirme ve izleme imkanının sunulduğu Standart paket 40.99 TL yerine 57.99 TL iken, 4K+HDR takviyesi ve dört bireye kadar indirmenin ve izlemenin mümkün olduğu Özel paket ise 54.99 TL yerine artık 77.99 TL. Bu paketlerin yurtdışındaki fiyatları ise, sırasıyla 9.99$, 15.99$ ve 19.90$ oldukları göze çarpıyor.

Son olarak, bu fiyatların bugün prestijiyle yürürlüğe girdiği ve halihazırdaki abonelerin üyelik fiyatlarının değişmesinden otuz gün evvel e-posta ile bilgilendirilecekleri söyleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir