Monster Hunter Rise, PlayStation ve Xbox için Resmen Duyuruldu

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 09, 2023 Yorum Yok

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Tom Henderson tarafından yapılan bir paylaşımla, Monster Hunter Rise oyununun PlayStation ve Xbox konsolları için de geleceğini öğrenmiştik. çok yakın bir vakitte yapılacağı söylenen resmi İlan için The Game Awards 2022 gösterisi bekleniyordu. Ne Mevcut ki Capcom, Fazla geçmeden durumu resmiyete kavuşturdu.

Monster Hunter Rise, PlayStation ve Xbox Konsollarına da Geliyor

Japon oyun devinin duyurusu, Henderson tarafından verilen bilgiler teyit etti. O denli ki Monster Hunter Rise, 20 Ocak 2023 tarihinde ve genişleme paketi Sunbreak de 2023 yılının ilkbahar mevsiminde PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için satışa sunulacak. Halihazırda ön-sipariş ile satın alabildiğiniz oyun, birinci günden de bulut, konsol ve PC için Game Pass servisine eklenecek.

PlayStation 5 ve Xbox Series X konsollarında 4K çözünürlükte 60 FPS akıcılık ile oynanabilecek iken, Series S iç üç boyutlu ses takviyesi de sunulacak. Bunun yanı sıra, hem Irak aralı hem de kalkanı olan silahlarda DualSense kolunun dokunsal Geri bildirim ve uyumsal tetikleyici özelliklerinden de faydalanılacağı söylenmiş.

Hikaye olarak bizleri Kamura köyüne götüren Monster Hunter Rise oyununu tercihen Biricik başımıza yahut kooperatif olarak arkadaşlarımız ile oynayabiliyoruz. Zırhımızı giyip, on dört farklı silah tipinden birini seçiyor ve düşmanlarımız ile uğraşa girişiyoruz. Öldürdüğümüz düşmanlardan topladığımız eşyalar ile farklı silahlar ve zırhlar üretebiliyoruz.

Oynanış olarak serinin özüne sadık kalınmış olmasının yanı sıra, kendisinden yeni mekanikler de katıyor. örneğin yerdeyken yahut havadayken kullanabileceğimiz Wirebug ile avcılık stratejileri ve taarruzları sırasında havada yapacağımız hareketlere farklı bir Ebat kazandırıyor. Wyvern Riding ise süreksiz bir müddetle bir yaratığın denetimine geçerek av sırasında yapacağımız savaşlarda kullanabiliyoruz. Bunlara ek olarak, Palamute ismi verilen yeni hayvan avcı yardımcılarımızın, özelleştirilmiş ve binebileceğimiz Canyne’ların da olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir