Microsoft VR Cihazı Mı Geliştiriyor?

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları May 01, 2023 Yorum Yok

Microsoft VR cihazı üzerinde çalışıyor olabilir. Yakın bir Vakit Evvel ortaya çıkan bir patent, Amerika menşeli şirketin de rekabete ortak olmayı istediğinin göstergesi oldu diyebiliriz.


İlginiz Çekebilir: Yeni Sony Patenti Çıkarılabilir Disk Şoförlü PS5 Modeline İşaret Olabilir


Sanal gerçeklik aygıtları, artık hayatımızın bir kesimi oldu. Oculus, Sony, Valve ve daha birçok şirketin ürettiği aygıtlarda oyun oynamadan sinema izlemeye kadar pek Fazla farklı biçimlerde kullanabiliyoruz. Görünüşe nazaran Microsoft da bu pazara girmeye hazırlanıyor.

Bir hatırlatma yapmak gerekirse, bilhassa PlayStation VR aygıtının çıkış periyodunda Amerika menşeli şirkete bu tarafta bir soru sorulmuştu. Verilen karşılık ise tüketicilerden kendilerine bu tarafta bir talep gelmediğini ve haliyle rastgele bir çalışmalarının olmadığı tarafındaydı. Lakin yıllar Evvel sanal gerçeklik teknolojisine sahip olabilmek için Hololens üzerinde çalışan Microsoft, beklenen atağını yapmaya hazırlanıyor üzere görünüyor.

Microsoft VR Aygıtı ile Rekabete Ortak Olabilir

Bugün Game Rant sitesine yansıyan bir habere nazaran Amerika menşeli şirket, gelecekte satışa sunacağı sanal gerçeklik aygıtının modülü olacağına inanılan gelişmiş göz takibi sistemi için patent almış. İzah kısmında ise kendi kendini ayarlayabilen ve birebir vakitte da aygıtta yaşanabilecek deformasyon yahut öteki değişikliklere Ahenk sağlayabilecek bir sisteme sahip olacakmış. Ne Mevcut ki, görsele nazaran, aşina olduğumuz çeşitten bir sanal gerçeklik aygıtı Laf konusu olmayabilir de. Daha Fazla bir sanal gerçeklik gözlüğü olabilir. Patentin tıpkı vakitte Birleşik Devletler ordusu tarafından kullanılan arttırılmış gerçeklik teknolojisi Hololens için bir güzelleştirmeye işaret de olabilir pek Natürel ki.

Bu noktada, alınan her patentin nihayete ermediğini de unutmamak lazım. Geçmişte bu istikamette pek Fazla Örnek var. lakin Microsoft, Xbox markasını Mümkün olabildiğince rekabet ortamında tutmaya çalışıyor ve sanal gerçeklik aygıtı patenti de şirketin bu alanda da rekabete iç olmayı istediğinin inceden bir göstergesi diyebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir