Microsoft Vites Yükseltti: NVIDIA’yla da 10 Yıllık Anlaşma

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Şub 21, 2023 Yorum Yok

Microsoft tarafından yapılan yeni İlan ile NVIDIA ile de bir mutabakat imzalandı. Amerika menşeli şirket, Activision Blizzard satın alımı için kartlarını masaya koymaya devam ediyor. Ayrıntılar haberimizde.

Dün sizlerle paylaştığımız haberimizde de aktardığımız üzere, Microsoft ve Nintendo ortasında on yıllık bir muahede imzalanmıştı. Activision Blizzard satın alımının sonrasında devreye sokulacak olan bu mutabakata nazaran, Call of Duty oyunları birinci günden içerik ve özellik eksiği olmaksızın Nintendo konsollarına da çıkartılacak. Amerika menşeli şirketin Avrupa Kurulu ile olan kapalı duruşması sonrasında, yeni bir mutabakat daha duyuruldu.

Microsoft ile NVIDIA 10 Yıllık Muahede İmzaladılar

Microsoft tarafından gerçekleştirilen basın konferansı sırasında yapılan yeni İlan ile NVIDIA ile de bir mutabakat imzalandı. On yıllık bir süreyi kapsayan bu muahedeye nazaran, Minecraft üzere PC platformunda da oynanabilen birinci parti Xbox oyunları da GeForce Now kütüphanesine eklenecek.

Şu Lahza için muahedenin ne Vakit başlayacağı söylenmiş değil. Şayet Activision Blizzard satın alımı tamamlanır ise, yüksek ihtimalle Call of Duty oyunları da bulut oyun servisinin kütüphanesine eklenecek.

Microsoft lideri Brad Smith Nintendo ve NVIDIA mutabakatlarının Activision Blizzard satın alımının Çeşitli hükümet düzenleyicileri tarafından onaylanmasını kolaylaştıracağa inanır iken, Xbox işvereni Phil Spencer ise yayınlanan basın bildirisinde şunları söyledi:

“Xbox kendisini insanlara daha Çok seçenek sunmaya ve insanların oynayış biçimlerini genişletmenin yollarını aramaya adamaya devam ediyor. Bu paydaşlık, geliştiricilere oyunları eş akışla sunmak için daha Çok yol sunar iken, NVIDIA’nın Call of Duty üzere oyunları iç etmek için kataloğunu büyütmesine yardım edecek. Oyunculara sevdikleri oyunları oynamak için daha Çok yol sunmaktan Dolayı heyecanlıyız.”

Amerika menşeli şirketin Sony tarafında da bir mutabakat teklifinde bulunduğu söylenmişti. Ne Mevcut ki şimdilik bu söylenti ile ilgili rastgele bir gelişme yaşanmış değil. Yakından takip edecek ve yeni bir gelişmenin yaşanması durumunda, en kısa müddette sizlere ulaştırmanın çabasında olacağız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir