Microsoft ve Nintendo Call of Duty Anlaşmasını Tamamladılar

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Şub 21, 2023 Yorum Yok

Bugün yapılan resmi İlan ile Microsoft ve Nintendo Call of Duty mutabakatını nihayete erdirdiler. Ne Mevcut ki başlaması için Activision Blizzard satın alımı bekleniyor. Öte yandan, bunun Avrupa Kurulu ile olan görüşme öncesinde Kıymetli Ceviz oluyor. Ayrıntılar haberimizde.

Geçtiğimiz yıldan bu yana devam eden ve yaşanan yeni gelişmeleri de sizlere aktardığımız Activision Blizzard satın alım sürecinde yeni bir dönemeç yaklaşıyor. Bir evvelki haberimizde de aktardığımız üzere, Birleşik Krallık oyuncuları için daha yüksek oyun fiyatlarının, daha az seçeneğin yahut yeniliğin yanı Dizi Microsoft ve Sony ortasındaki Değerli rekabetin zayıflayarak oyunculara ziyan verebileceğini düşündüğünü lisana getirmişti, CMA. Buna karşılık olarak kimi tekliflerde bulunan kuruluş, hem Microsoft hem de Sony tarafına ek müddet vermişti.

Microsoft ve Nintendo Call of Duty Muahedesi Sonuçlandı

Bugün ise Microsoft ismine, düzgün bir Ceviz olarak kullanılabilecek Değerli bir gelişme yaşandı. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda, Amerika menşeli şirket tarafından hem Nintendo hem de Sony tarafına muahede teklifleri götürülmüştü. Bu tekliflerden Nintendo için sunulan tamamlandı. Satın alımın gerçekleşmesi durumunda ise, on Yıl boyunca çıkan her yeni Call of Duty oyunu Xbox konsolları ile birebir gün eksiksiz içerik ve özellik ile Japon şirketin konsollarına da çıkacak.

https://twitter.com/BradSmi/status/1627926790172811264

Nihayete erdirilen bu muahedenin zamanlamasının, Avrupa Komisyonu’nun karşısına çıkacağı günün öncesinde, pek âlâ olduğunu söyleyebiliriz. Zira bu, Microsoft tarafından FTC’ye verilen kelamın sonuna kadar ardında durulduğunun göstergesi oldu. Tarafları ikna edebilmek için de Kıymetli bir Ceviz olacak.

Şu Lahza için bu muahedenin başlangıç tarihi belirtilmiş değil. Bunun için elbette Activision Blizzard satın alımının tamamlanması beklenecek ve bu noktada, Avrupa Birliği kararını 26 Nisan 2023 tarihinde verecek. Bununla birlikte, bu yılın Call of Duty oyununun mutabakata iç olup olmadığı bilinmediği için tahminen önümüzdeki yılla Bir arada Call of Duty oyunları da Nintendo konsollarına çıkmaya başlayacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir