Forspoken Hikayesi, İlk Etapta Farklıymış

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Şub 21, 2023 Yorum Yok

Gary Whitta ile yapılan bir röportaj sırasında ortaya çıkan ayrıntılara nazaran, Forspoken hikayesi birinci etapta farklıymış. fakat geliştirilme kademesinde Square Enix tarafından yapılan hareketler sonucunda, karşımıza bu türlü bir oyun çıkmış. Ayrıntılar haberimizde.

2020 yılındaki PlayStation 5 sunumunda Project Athia kod ismiyle duyurulmuş olan Forspoken, geçtiğimiz ay içerisinde satışa sunulmuştu. Yılın birinci Düş kırıklığıyla da bu biçimde tanışmış olduk. Aslına bakarsanız oynanabilir demo da bunun birinci işareti olmuştu, lakin geliştirici takım teknik problemlerin çözüleceğinin kelamını vermişti. Ne Mevcut ki birinci gün de görüldüğü üzere performansı da etkileyen problemler oyuncuları sıkıntıdan çıkartmıştı.

Ne Mevcut ki oyunun Biricik meşakkati performansı da etkileyen teknik meseleleri değildi. Öyküsü de Fazla İlgi alımlı bulunmamıştı, ancak bunun Gary Whitta tarafından yazılmış olması başları karıştırmıştı. Zira, Whitta Star Wars: Rogue One sinemasının de senaristliğini yapmış ve serinin öbür sinemalarına nazaran daha Çok sevilmişti.

Forspoken Öyküsü Daha Farklı Olacakmış

Yakın bir Vakit Evvel Görüntü Game Writing 101 programına konuk olan Gary Whitta, Forspoken hakkında birtakım açıklamalarda bulundu. Söylediğine nazaran Square Enix, oyun için beş yahut altı Yıl Evvel kendisiyle irtibata geçmiş ve dünya, mitoloji ve hikaye yaratmak için yardım istemiş.

Bu irtibatın akabinde kimi fikirler ortaya koyduğunu ve şirket tarafından beğenildiğini söyleyen Whitta, projeye bu halde baş muharrir olarak iç olmuş. Ne Mevcut ki grubu ile Aleni dünya oyununun Türlü taraflarının fikrini ortaya koyduktan sonra, Square Enix yeni planlarını devreye sokma kararı almış. Athia diyarı da bundan sonra ortaya çıkmış.

Bu gelişmeden bir mühlet sonra kendisi ve takımdaki bir Öbür müellif ile irtibata geçen Square Enix, kıssayı sil baştan almak için her şeye baştan başlayacaklarını ve bunun Çabucak olmasını istediklerini söylemiş.

Gary Whitta tarafından projedeki katkısının ayrıntıları tam olarak paylaşılmamış, lakin görünüşe nazaran en son versiyondaki diyaloglar kendisine ilişkin değil. Bu ortada, Athia fikrinin de kendisinden çıktığını öğrenmiş olduk bu vesile ile.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir