IGG de Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzattı!

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Şub 21, 2023 Yorum Yok

Bu ay yaşadığımız zelzele felaketinde on beşinci güne girdik. Arama kurtarma çalışmaları devam eder iken, oyun bölümünden yardımlar gelmeye devam ediyor. CD Media, PUBG ve PUBG Mobile, Bungie, Crytek ve geçtiğimiz günlerde yardım kampanyası başlattığını duyuran Humble Bundle sonrasında, bir yardım da Lords Mobile geliştiricisinden geldi. IGG de deprem bölgesine yardım elini uzattı.

IGG de zelzele Bölgesine Yardım Ulaştırdı

Türkiye 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki sarsıntılarla sallandı. 11 ili kapsayan Aka bir bölgede tesirini gösteren zelzele yaşadığımız yüzyılın en Aka yıkımlarından biri olarak bütün Türkiye’yi Yasa boğdu. Singapur merkezli, Lords Mobile üzere dünyaca Ünlü oyunların imalcisi IGG de bu Aka felaketin akabinde yaralarını sarmak için Türkiye’ye yardım elini uzattı. IGG, zelzele bölgesine yardım için 200.000$ bedelinde yardımda bulundu.

IGG ve Lords Mobile’dan zelzele bölgesine 200.000$ kıymetinde destek

Oyunları Türkiye’de de Aka bir oyuncu kitlesine sahip olan IGG, sarsıntının Çabucak akabinde bölgeye yardım için harekete geçti. Singapur, Çin ve Türkiye gruplarının oyun kesimine öncülük edeceği umudu ile hazırladığı taziye ve dayanak iletileriyle Birlikte yardım tırları, geçtiğimiz hafta zelzele bölgesine devinim etti.

IGG Çin ve Türkiye gruplarının 9 Şubat’ta paylaştığı ortak iletide “…Halkımızın yanında olmak ismine IGG takımı olarak bugün Çin takımımız tarafından zelzele bölgesine devinim eden tırımızın en yakın müddette gereksinim sahiplerine ulaşmasını temenni ediyoruz. Bununla Bir arada Türkiye takımı olarak, bugün yola çıkardığımız yardım umuyoruz ki halkımızın yarasına merhem olmak için yardımların daha da büyümesine öncülük eder. Yardımlarımızın devamı, yetkili kurumlar tarafından paylaşılan gereksinim listelerine nazaran devam edecek ve muhtaçlık sahiplerine ulaştırılacak…” denildi.

Lords Mobile oyuncuları yardım gönüllüsü olacak

IGG Çin ve Türkiye takımları bu kapsamda yayınladıkları yeni bildirilerinde zelzele bölgesine yardım maksadı ile 200.000$ kıymetinde tıpkı yardımda bulunacaklarını duyurdu. Yardımları zelzele bölgesine partiler halinde ulaştıracak olan IGG grubu, gereçlerin muhtaçlık sahiplerine ulaşmasını sağlamak için de oyuncularından takviye istedi. Lords Mobile Facebook sayfasından paylaşılan ileti sonucu gönüllüler ile IGG çalışanları el ele verip yardım paketlerini hazırlayarak bölgelere gönderimini sağladı.

IGG grubu Türkiye halkının yanında olduğunu ve yardımların zelzele bölgesindeki gereksinim sahiplerine dayanak sağlayacağını umduklarını lisana getirdi. Yaralar sarılana dek yardımları sürdüreceğini lisana getiren IGG, “Depremde yakınlarını kaybedenlere bir Kez daha taziyelerimizi sunar, yaralananların bir Lahza Evvel sıhhatine kavuşmasını temenni ederiz.” bildirisi ile bir Defa daha taziyelerini iletti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir