League of Legends 32 Bit Desteği Kesilecek

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 13, 2023 Yorum Yok

Bildiğiniz üzere geliştiriciler ve yayıncılar yavaş yavaş 32 bit sistemlere olan takviyelerini kesiyorlar. Bunda elbette nihayet devirde çıkan oyunlar ile kullanıcılar ortasında 64 bit kullanımının daha da artmasının tesiri büyük. Artık bu kervana Riot Games tarafından geliştirilen tanınan MOBA oyunu da katılıyor. Şirket tarafından yapılan İzah ile League of Legends 32 bit dayanağı sonlandırılıyor. Ayrıyeten Teamfight Tactics için de tıpkı durum Laf konusu olacak. 

League of Legends 32 Dayanağına Veda Edecek

27 Ekim 2009 yılında çıkışını gerçekleştiren League of Legends, kısa müddet içerisinde dünya genelinde Fazla tanınan hale gelmeyi başarmıştı. Vakitle içerik manasında oldukça gelişen MOBA oyunu ve beraberinde Teamfight Tactics için Riot Games tarafından yapılan İzah ile 4 Nisan 2023 tarihi prestijiyle 32 bit dayanağı kesilecek.  

Riot Games tarafından yapılan açıklamada, oyuncularının % 99.9 oranda 64 bit işletim sistemini tercih ettiklerine dikkat çekilmiş. 4 Nisan 2023 tarihinde yayınlanacak olan 13.7 versiyonlu League of Legends güncellemesi ile istemcide 32 bit işletim sistemi takviyesinin kesildiğine dair bir bilgilendirme iletisi yayınlanacak. 

Riot Games, bahis ile ilgili yaptığı açıklamada “Oyuncuların LoL oynamaya devam edebilmek için 64-bit uyumlu donanım ve işletim sistemine sahip olması gerekecek” tabirlerine yer verdi. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir