Horizon Forbidden West’in Dalga Sistemi Nasıl Yapıldı?

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 08, 2023 Yorum Yok

Horizon Forbidden West’in dalga sistemi nasıl yapıldı diye hiç merak ettiniz mi? Şayet ettiyseniz, Twitter üzerinden bir kullanıcının paylaşımı vesilesiyle artık öğrenebileceksiniz. Ayrıntılar haberimizde.

Horizon Zero Dawn için geliştirilmiş olan devam oyunu Forbidden West, Şubat ayı içerisinde PlayStation 4 ve PlayStation 5 için satışa sunulmuştu. Yeni macera, anlattığı hikaye kadar birinci oyuna nazaran daha canlı dünyasıyla da oldukça dikkat çekmişti.

Horizon Forbidden West’in Dalga Sistemi Detaylandırıldı

Dün Twitter hesabı üzerinden dalga animasyonu ile ilgili kısa bir görüntü paylaşan Sir3O3 isimli kullanıcı, animasyonların kalitesine kaldığı hayranlığı lisana getirmiş. Bu paylaşımın üzerinden Fazla geçmeden alıntı yaparak yanıt veren Sanat Direktörü Jan-Bart Van Beek, bunun ardındaki işçiliğe değindiği kısa bir anlatımda bulunmuş:

“Forbidden West’in dalga sistemi, oluşturduğumuz en karmaşık sistemlerden birisiydi. Dalgaların kırılması ve birbirlerinin üstüne yığılmasını Muhtemel kılabilmek için üç boyutlu vektör yer değiştirmesi taşıyan fotoğraf sekansları kullanıyor. bilhassa PS4 üzerinde çalışması gerekiyorsa, yapması güç bir şeydir.”

18 Şubat 2022 tarihinde PlayStation 4 ve PlayStation 5 için çıkmış olan Horizon: Forbidden West, Altın Joystick Mükafatları 2022 merasiminde En Güzel hikaye Anlatımı mükafatını almıştı. The Game Awards 2022 için de Yılın Oyunu, En Yeterli Oyun İdaresi, En Güzel hikaye Anlatımı, En Yeterli Sanat İdaresi, En Âlâ Ses Tasarımı, En Yeterli Performans ve En Güzel Aksiyon / macera Oyunu olmak üzere yedi kategoride Namzet gösterilmişti.

Son olarak, geçtiğimiz ay içerisinde sızdırılmış olan bir Sony evrakına dayalı olarak, Horizon Forbidden West oyununun PC için geliştirilme etabında olduğunu öğrenmiştik. Elbette bu resmi bir İlan sayılmaz, lakin birinci oyunun çıktığını göz önünde bulunduracak pek de Aka bir sürpriz sayılmaz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir