GTA 5 Satışları, Başka Bir Barajı Geride Bıraktı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Kas 08, 2022 Yorum Yok

GTA 6 oyununun yeterliden düzgüne Rockstar Games takımının anne odak noktasına oturması ile diğer oyunlara olan takviye de Aka ölçüde kesilmiş oldu. Ne Mevcut ki bu, satışları sekteye uğratmış değil. Take-Two Interactive tarafından yayınlanan nihayet çeyreğe ait mali rapor ile GTA 5 satışları, Değerli bir barajı daha geçmiş oldu. Bununla birlikte, RDR 2 satış rakamı da ortaya çıktı. Ayrıntılar haberimizde.

Mayıs ayı içerisinde açıklanan sayılar ile nihayet GTA oyununun Çehre yetmiş milyon satış barajına Fazla yaklaştığını öğrenmiştik. Yakın bir Vakit Evvel yayınlanan mali rapor, hem GTA 5 hem de RDR 2 için aktüel satış sayılarını ortaya çıkarttı.

GTA 5 Satışları Ne Kadar Oldu?

Yatırımcı sunumunda belirtilene nazaran, güncel GTA oyunu Çehre yetmiş milyon barajını da geçti. Böylelikle, serinin dünya genelindeki Yekün satış adedi de üç Çehre seksen beş milyonu geride bırakmış oldu. Mayıs ayında belirtilen sayının Çehre altmış beş milyon olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, ortadan geçen vakitte beş milyon daha satmış oluyor ve bu da dokuz yıllık bir oyun için hayli yeterli bir muvaffakiyet diyebiliriz.

RDR 2 tarafında ise satışların makûs olmayan bir düzeyde seyrettiği söylenebilir. Bir evvelki rapordan bu yana, Vahşi batı temalı oyunun iki milyon daha satarak kırk altı milyon üniteye ulaşmış. Serinin genel satış sayısı ise dünya genelinde yetmiş milyon barajını geride bırakmış.

GTA 6 konusuna da değinen Take-Two Interactive Üst Yöneticisi Strauss Zelnick, Eylül ayında yaşanan Aka sızıntı skandalında çalınan bir şeyin olmadığını söyledi. Bununla birlikte, yaşanan Hadise geliştirilme kademesine hiçbir biçimde sekteye uğratmayacakmış. Ne Mevcut ki Aka bir Düş kırıklığı yaşadıklarını ve siber Emniyet konusunda artık hiç olmadıkları kadar ihtiyatlı davranacaklarını da söylemeden geçmedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir