Project CARS Serisinde Artık Yeni Oyun Göremeyeceğiz

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Kas 09, 2022 Yorum Yok

Slightly Mad Studios tarafından Ağustos ayı içerisinde yapılan açıklamayla, 21 Eylül 2022 ve 3 Ekim 2022 tarihlerinde olmak üzere birinci Project CARS oyunu dijital mağazalardan kaldırılmıştı. Bugün yapılan sürpriz İlan ile seri artık sonsuz uykusuna yatırıldı. Her ne kadar bir müddet öncesine kadar dördüncü oyun geliştirilme evresindeyken, artık gelecekte yeni bir Project CARS göremeyeceğiz.

2009 yılında kurulmuş olan Slightly Mad Studios tarafından topluluk fonlaması ile geliştirilmiş olan Project CARS, 2015 yılında satışa sunulmuştu. Tıpkı yolla geliştirilmiş olan devam niteliğindeki ikinci oyun 2017 ve üçüncü oyun ise 2020 yılında karşımıza çıkmıştı.

2015 – 2018 yılları ortasında profesyonel görüntü oyunu turnuvalarında ESL tarafından yer verilmiş olan Project CARS serisi, bilhassa simülasyon çeşidini oyuncular tarafından Aka bir zevk ile oynanmıştı. Ne Mevcut ki artık kütüphanelerimizdeki oyunlar ile yetinmek durumunda kalacağız.

Hoşça Kal, Project CARS!

Games Industry sitesine konuşan bir Electronic Arts sözcüsü, serinin sıradaki oyununun ve uzun vadeli büyüme potansiyelinin değerlendirilmiş ve hem marka için daha Çok yatırım yapılmamasına hem de geliştirilme etabını sürdürülmemesine karar verildiğini söyledi.

Böyle kararların kolay olmadığını, ancak şirket olarak kendilerine hayranların seveceği tecrübeler yaratmak için en kuvvetli imkanlara sahip olduklarına inandıkları alanlara odaklarını öncelikli hale getirme imkanı sağladığını belirten sözcü, bütün dikkatlerini yarış portföylerindeki güce, bilhassa lisansı fikri mülkiyete ve Aleni dünya tecrübelerine verdiklerini ve ellerinin altındaki markaları da dünya genelindeki toplulukların irtibat halinde olacakları toplumsal bir formda ilerleyen uzun vadeli servisler ile genişlettiklerini de kelamlarına ekledi.

Bu karardan etkilenen herkes ile çalışılıyor olup, EA Sports, yarış portföyü ve şirketin diğer kısımları genelindeki Müsait durumlara yerleştirmeler yapılacakmış. Bu geçiş devrinde, bünyelerinde çalışanlara olabildiğince dayanak olunacakmış.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir