God of War Dizisi ve Dahası Yolda!

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 27, 2022 Yorum Yok

Japon teknoloji devi tarafından yapılan duyuru ile God of War dizisi ve dahası yolda. O denli ki Gran Turismo ve Horizon dizileri için de hazırlıklar yapılıyor. Ayrıntılar haberimizde.

Bünyesinde bulundurduğu ünlü markalar ile oyun dünyasında hatırı sayılır bir ağırlı olan Sony Interactive Entertainment, geçtiğimiz yıllarda yaptığı duyurular ile bu markaları dizi ve sinema dalına de taşıma kararı almıştı. Bu bağlamda da uyarlamaları için PlayStation Productions şirketini kurmuştu. Bu çatının altından birinci olarak Uncharted çıkmış iken, üretimlerine devam edildiğini bildiğimiz Ghost of Tsushima, The Last of Us ve Twisted Metal da var. Ne var ki liste bugün yapılan açıklama ile bir epey genişledi.

Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz Mart ayında Deadline sitesi tarafından yayınlanan rapor ile God of War dizisi için hazırlıkların yapıldığını öğrenmiştik. Sony ile Amazon ortasında yapıldığı söylenen muahedeye bağlı olarak Prime Görüntü üzerinden yayınlanacak olan dizi uyarlamasının, Sony Pictures Television ve PlayStation Productions ortak üretimi olacağı, projenin başında ise The Expanse yaratıcıları ve baş imalcileri Mark Fergus ve Hawk Ostby ikilisine ek olarak Vakit Çarkı baş imalcisi ve dizi sorumlusu Rafe Judkins’in bulunacağı söylenmişti.

God of War Dizisi ve Dahası Geliyor!

Bugün ise Sony tarafından en sonunda resmi bir açıklama yapıldı. Yayınlanan resmi liste ile God of War dizisi resmi olarak en nihayetinde onaylandı.

ResetEra kullanıcısı Nightengale tarafından paylaşılan ayrıntılara bakılırsa Prime Görüntü üzerinden yayınlanacağı teyit edilen bu diziye ek olarak, Netflix üzerinden yayınlanacak olan Horizon dizi ve şimdi hangi servis üzerinden yayınlanacağına karar verilememiş olan Gran Turismo da hazırlık basamağında olan başka diziler olarak sıralanıyorlar.

Henüz bu diziler için şimdi hiçbir ayrıntı paylaşılmamış olsa da, oyuncular olarak bizler için heyecanla bekleyeceğimiz yeni dizilerin olması elbette sevindirici bir durum oldu. Bakalım ilerleyen vakitlerde Days Gone, Ratchet and Clank, Bloodborne, Shadow of the Colossus ve daha diğer platforma özel oyunlar için de uyarlamalar görecek miyiz? Gelişmeleri takipte olacağız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir