Yeni Resident Evil: Biohazard Fragmanı Yayında

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 27, 2022 Yorum Yok

Netflix, yeni Resident Evil: Biohazard fragmanı ile karşımıza çıktı. Haberimizin içeriğinden izleyebileceğiniz fragman, Umbrella şirketine odaklanıyor. İşte detaylar!

14 Temmuz 2022 tarihinde Netflix üzerinden yayınlanacak olan Resident Evil: Biohazard için bir buçuk aydan az bir vakit kaldı. Seri oyunlarından ve evvelki dizi ve sinemalardan bağımsız bir öyküyü anlatacak ve iki farklı periyotta geçecek.

Yeni Resident Evil: Biohazard Fragmanı Umbrella’ya Odaklı

Bildiğiniz üzere birinci tanıtım fragmanı sırasında, olayların 2022 yılının Raccoon Şehri’nde başladığı ve Londra kentine kadar uzandığı görmüştük. Yeni fragman ise fütüristik distopyayı gösteriyor. Ecza şirketi Umbrella’nın bu yeni dizide nasıl resmedileceği meçhul iken, fragmanda bir skandalın ortasında kaldığına dikkat çekiliyor.

Fragmanda sahneye çıkan farklı cinsteki biyo-organik silahların yanı sıra, görünüşe nazaran yeni zombi kıyameti de şirketin kazara bir cins hapı T-Virüsü ile birleştirmesinin sonucunda yaşanıyor. Kelam konusu Umbrella olduğu için bunun bilerek yapılmış bir ‘kaza’ olduğuna kuşku yok. Bununla birlikte, şirketin yeni dizideki amacının ne olduğu ise büyük bir merak konusu.

Resident Evil: Biohazard Konusu

Dizinin senaryosu, iki farklı vakitte geçecek. Birinci vakit zarfında on dört yaşındaki Jade ve Billie Wesker kardeşlerin Yeni Raccoon Şehri’ne taşındıkları birinci vakitleri anlatılacak. Ne var ki kentte daha fazla vakit geçirdikçe, hiçbir şeyin göründüğü üzere olmadığını ve babalarının dünyayı yok edecek karanlık gizleri saklamakta olduğunu fark etmeye başlayacaklar.

İkinci vakit zarfı ise on yıldan fazla bir vakit sonrasında geçecek. Dünyada yaşayan insan sayısı on beş milyona düşmüşken, ortalıkta kol gezen yaratıkların, T-Virüsü bulaşmış insanların ve hayvanların sayısı ise altı milyardan fazla olacak. Kız kardeşlerden Jade Wesker ise peşini bırakmayan kız kardeşi, babası ve kendisiyle alakalı geçmişinden kalan sırları ile yeni dünya nizamında hayatta kalmaya çalışacak.

Her biri bir saatten oluşan sekiz kısımdan oluşan dizi Constantin Sinema tarafından üstlenilecek iken üretimci koltuğunda şirketin Üst Yöneticisi Martin Moszkowicz oturacak. Baş üretimci Supernatural dizisinden tanıdığımız Andrew Dabb olup, kendisine Robert Kulzer, Oliver Berben ve Mary Leah Sutton eşlik edecek. Birinci iki kısım ise Bronwen Hughes tarafından yönetilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir