EA 3 Battlefield Oyununu Satıştan Kaldıracak

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 22, 2023 Yorum Yok

Duyuruda bulunan EA 3 Battlefield oyununun satışına önümüzdeki ay prestijiyle nihayet verecek. Aralık ayında ise bu oyunların sunucuları da kapatılacak. Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz üzere oyun dalındaki önde gelen yayıncılar, artık Fazla da yüzüne bakılmayan oyunları kademeli olarak dijital mağazalarından kaldırıyorlar. örneğin geçtiğimiz Yıl Project CARS oyunları, Şubat ayı içerisinde kırktan Çok Xbox 360 oyunu ve Marvel’s Avengers için misal kararlar alınmıştı.

EA 3 Battlefield Oyununu Mağazalardan Kaldıracak

Benzer bir kararı artık de Electronic Arts aldı. Duyuruya nazaran, Battlefield 1943, Battlefield: Bad Company ve Bad Company 2, 28 Nisan 2023 tarihi ile dijital mağazalara veda edecek. 8 Aralık 2023 tarihinde ise bu oyunların sunucularının fişi çekilecek. Haliyle, belirtilen tarih sonrasında bu oyunları satın alabilmek Muhtemel olmayacak. Lakin bu oyunlara dijital yahut kutulu olarak sahipseniz, elbette oynamaya devam edebileceksiniz.

Amerika menşeli şirket tarafından yapılan birinci duyuruda, listede aslında Mirror’s Edge de vardı. Lakin İlan metni sonradan güncellenmiş ve Mirror’s Edge oyununun satışına devam edileceğini öğrenmiştik.

Duyuru metninde “Bu imaller kalplerimizde Özel bir yere sahip olmuş iken, artık odağımızı var ve gelecekteki Battlefield tecrübelerine çevirir iken sizinle yeni anılar yaratmak için sabırsızlanıyoruz.” denmiş.

Önümüzde bu oyunları satın almak için bir aydan birazcık fazla, çevrimiçi olarak arkadaşlarımız ile oynamak için de sekiz buçuk ay kadar bir Vakit var. Hiç sanmıyoruz, fakat bir ihtimal satıştan kaldırılmasından Evvel Aka oranda bir indirim fırsatı sunulabilir. Şayet Electronic Arts bizi şaşırtırsa, 8 Aralık 2023 tarihine kadar arkadaşlarınızla ve sonrasında da – Battlefield 1943 dış – yalnızca senaryo modu üzere çevrimdışı özelliklerine erişim sağlayabilmeniz Mümkün olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir