Counter-Strike 2 Resmen Duyuruldu!

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 22, 2023 Yorum Yok

Bir müddettir oyun dünyasında Counter-Strike: Küresel Offensive bilmecesi yaşanıyordu. nihayet olarak Valve şirketinin 14 Mart 2023 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi üzerinden cs2 için yapılan müracaat sonrasında tescillenme kademesine geçilmiş olduğu görülüyor. Bu bağlamda da beklenen duyurunun eli kulağında diye varsayım ediyorduk. Hakikaten de öyleymiş. Valve tarafından Counter-Strike 2 resmen tanıtıldı.

Source 2 motoru ile geliştirilmekte olan Counter-Strike 2, külliyen yeni bir oyun olmanın tersine halihazırdaki oyunda görülen eksikliklerin giderildiği devasa bir güncelleme olacak. Bu sayede, Counter-Strike: Küresel Offensive ile ilgili her bir kesim ve sistem bütünüyle revizyondan geçirilecek.

Counter-Strike 2 Geliyor!

2023 yılının yaz mevsiminde sunulacak olan Counter-Strike 2, haritalar, tick kıymeti ve sis efektinin tekrar düzenlenmesi üzere değişiklikler ile oyuncuların karşısına çıkacak. Youtube kanalı üzerinden yayınlanan üç fragman ile dikkat çekilen bu değişikliklerden birincisi, Fazla daha gerçekçi sis efektlerinin oluşturulmasına yoğunlaşılıyor. O denli ki, sis bombaları ve patlamalar ile oluşan sis efektlerinin ışıkla da etkileşime girecek iken arenadaki bütün oyuncular tıpkı sis efektini görecekler.

Ayrıca sis efektinin çevresel aktiflere bağlı olarak değişiklik göstermesi de Mümkün olacak. örneğin Aleni ve kapalı alanlarda yayılımı farklılık gösterecek.

Bir öteki değişiklik ise klasik haritaların Source 2 motoru ile elden geçirilerek, kaplamaların yüksek çözünürlüklü hale getirilmesine ek olarak ışıklandırmalar da arttırılacakmış. Ayrıyeten yeni haritaların da ekleneceği söyleniyor.

Şimdilik nihayet olarak, oyuncuların en Fazla şikayet ettiği noktalar kare suratı düşmeleri ve fare tıklamalarının geç algılanmasıydı. Valve, yeni oyun ile bu problemlerin taban düzeye çekileceğini söylüyor. Counter-Strike: Küresel Offensive oyunundaki tick bedellerinin Ufak modüllere bölünerek hesaplanması sayesinde oyuncular ortası bağlantı devamlı akış ile sağlanacakmış.

Net bir çıkış tarihi olmayan Counter-Strike 2 için, halihazırdaki Counter-Strike: Küresel Offensive oyuncularına bugünden itibaren test etme imkanı sunulacak. Ne Mevcut ki bu, yakın vakitteki oynama mühletine ve Steam hesabının durumuna bağlı olarak seçilen oyunculara sunulacak. Şayet seçilmişseniz, Counter-Strike: Küresel Offensive menüsünde bir davetiye belirecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir