Castle of Alchemists, Pax Rising’teki İlk Türk Oyunu Olacak!

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 22, 2023 Yorum Yok

Team Machiavelli stüdyosu tarafından geliştirilen Castle of Alchemists, Boston kentindeki PAX East etkinliğindeki Müstakil oyunlar ortasında uzunluk gösterecek birinci Türk oyunu olmaya hak kazandı. 23 – 29 Mart 2023 tarihleri ortasında gerçekleşecek olan PAX East etkinliğinde yer alacak olan Castle of Alchemists ile ilgili ayrıntılara ve Steam sayfasına, haberimizin içeriğinden ulaşabilirsiniz.

Castle of Alchemists, PAX Rising’e Gidiyor

Team Machiavelli, Müstakil oyun geliştiricisi olarak Türk oyun kesiminde ismini duyurmaya devam ediyor. Castle of Alchemists oyunuyla PAX East’in en itibarlı etkinliklerinden biri olan PAX Rising Showcase’te yer alarak Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanarak Aka bir muvaffakiyete imza attı.

Castle of Alchemists, RPG öğeleriyle zenginleştirilmiş, pixel art tabanlı, aksiyon dolu bir kule savunma oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyun, kendine has özellikleriyle dikkat çekiyor ve oyun severler tarafından Aka bir merakla bekleniyor.

PAX East, şimal Amerika’daki en Aka oyun fuarlarından biri olarak kabul ediliyor ve dünyanın dört bir yanından binlerce oyun severi bir ortaya getiriyor. PAX Rising Showcase, Müstakil oyun geliştiricileri için ayrılmış Özel bir kısım olup, her Yıl seçilen 12 oyun ortasına giren imaller fuar boyunca tanıtım imkanı buluyorlar.

Team Machiavelli, bu Yıl seçilen 12 oyun ortasına girerek Castle of Alchemists oyunuyla Aka bir muvaffakiyete imza attı. Oyun, PAX East’in Müstakil oyunlar alanında yer alacak ve binlerce ziyaretçiye kendini tanıtma fırsatı yakalayacak.

Halil Haysiyet Yazıcıoğlu ve Mehmet Can Güler, Team Machiavelli’nin kurucuları olarak yaptıkları açıklamada, “PAX Rising Showcase için seçilmek bizi hakikaten Mesut etti. Türkiye’den bir oyun geliştirme takımı olarak PAX East’te yer almak bizim için Aka bir gurur kaynağı. Castle of Alchemists oyunumuzu tanıtarak ve Geri bildirim alarak kendimizi geliştirmek için bu aktifliği sabırsızlıkla bekliyoruz” dediler.

Castle of Alchemists oyunu, PAX East fuarı boyunca oyun severlerle buluşacak ve Team Machiavelli takımı, oyun hakkındaki Geri bildirimleri dikkate alarak oyunu geliştirmeye devam edecekler.

Castle of Alchemists, oyun tutkunları için mutlaka kaçırılmayacak bir oyun. Şayet siz de bu heyecana ortak olmak ve Team Machiavelli ile tanışmak istiyorsanız, PAX East’e uğrayabilirsiniz. Daha Çok bilgi için, Castle of Alchemists’in Steam sayfasını ziyaret etmenizi öneriyoruz. Ayrıyeten, PAX East’in Müstakil oyun geliştiricileri ortasında yer Meydan öbür oyunları görmek isterseniz, buradan göz atabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir