Counter-Strike 2 Hakkında Bildiğimiz Her Şey!

Genel Mar 23, 2023 Yorum Yok

Kısa mühlet Evvel tezleri ortaya atılan Source 2 tabanlı Counter-Strike projesi sonunda duyuruldu. Uzun müddettir merakla beklediğimiz proje hakkında ağzını epey sıkı tutmayı başaran Valve, İzah ile bizleri de ayrıntıya boğmuş durumda. Biz de “CS2” hakkında bildiğimiz her şeyi Biricik bir yerde toplayarak sizlerin huzuruna sunuyoruz!

Ne oluyor kardeşim ne bu tantana?

Aslında birinci dakikadan beri bildiğimiz pek Fazla şeyin yanlışsız olduğu dün yayınlanan görüntü ile ortaya çıkmış oldu. “Counter-Strike 2” ismi verilen bu yeni projeye “yeni bir oyun” demek güç çünkü kendisini satın almanız gerekmeyecek. CS2, CS:GO oynayan herkesin kütüphanesine fiyatsız olarak eklenecek.

Lakin bu projeyi adeta yeni bir oyun kıvamına getiren yenilikler de mevcut. mesela oyunun grafikleri Source 2 motoruyla zirveden tırnağa yenilenecek. Sağlam bir ışıklandırma, daha ayrıntılı kaplamalar ve gerçekçi fizik motoru CS2 ile Birlikte hayatımıza giriyor.

Bu değişim ile Bir arada Özellikle sis bombalarını doruktan tırnağa yenilenmiş. Sisler artık bombalardan ve mermilerden etkilenerek kısa müddetliğine açılabiliyor. Işık düzeyine nazaran farklılıklar gösterecek sis bombaları birebir vakitte uzun koridorlarda yahut merdivenlerde devinim ederek genişleyebilecek. Bilhassa bu yeni “açılabilme” mekaniği, beta sürecinde şimdiden meta olmuş!

Grafik motorundaki yeniliğe ek olarak birtakım haritalar da zirveden tırnağa yenilenecek. Kimi haritalarda ise yeni güncellemeler görebileceğiz. mesela Nuke küçük bir ışıklandırma güncellemesi alırken, Overpass’in yapısı büsbütün yenilenecek.

CS2’ye geçişte hiçbir kozmetiğinizi kaybetmeyeceğinizi de belirtelim. Hatta elinizde bulunan pek Fazla kozmetik eskisinden Fazla daha âlâ görünecek. Yani silahların pahası şimdiden artmaya başlayabilir, uyaralım. (adettendir-YTD)

Yeni Sunucular

Valve, pek Fazla oyuncu için uzun müddettir en Aka sorunlardan biri olan tick-rate işine de noktayı koyuyor. Sunucunun “yenilenme hızı” olarak tanımlayabileceğimiz bu sistem, Özellikle yeni nesil FPS’ler için Aka Ehemmiyet arz ediyor. mesela Valorant’ın sunucuları 128 tick rate’e sahip iken, CS:GO’nun resmi sunucuları 64 tick rate ile sonlandırılmış durumda.

Bu nedenle de pek Fazla oyuncu CS:GO’yu, daha yüksek tick rate’e sahip sunucular sunan ESEA yahut Faceit üzere üçüncü parti uygulamalar üzerinden oynamayı tercih ediyordu. Ama bu Çağ sonunda bitiyor!

CS2 ile Bir arada hayatımıza “sub-tick” ismi verilen orijinal bir sistem girecek. Olağan kaideler altında tick rate’e nazaran yenilenen sunucular, Valve’ın “alt mimari” olarak tanımladığı sub-tick sistemi ile güçlenecek. Sub-tick sistemi, iki tick ortasında kalan boşluğu doldurarak ateş edildiği ya da el bombasının atıldığı anı net olarak tespit edebilecek.

Ne Vakit Geliyor?

Heyecanla beklediğimiz CS2’nin çıkış tarihi için yaz ayları işaret edildi. Ama süreç boyunca pek Fazla oyuncunun CS2 betasına alınacağını da belirtelim. Beta süreci boyunca şimdilik yalnızca Dust 2 haritası ve birkaç oyun modu oynanabiliyor. Oyuncuların beta sürecine katılabilmesi için ise CS:GO geçmişleri ve Steam hesaplarının durumu denetlenecek.

Eğer beta sürecine katılmaya hak kazanırsanız, anne menüde bir İkaz alacaksınız. Yaklaşık 15GB’lık bir indirmenin akabinde ise CS2’ye merhaba diyebileceksiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir