Beş Oyuna DLSS 2 Desteği Geliyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 28, 2023 Yorum Yok

NVIDIA tarafından yapılan İlan ile beş oyuna DLSS 2 desteği getiriliyor. Ayrıyeten Forza Horizon 5 de artık DLSS 3 takviyesi ile oynanabilecek. Ayrıntılar haberimizde.

Beş Oyuna DLSS 2 Dayanağı Duyuruldu

DLSS teknolojisiyle desteklenen oyunların sayısı, tümü DLSS performans yükseltmeleri Meydan Forza Horizon 5, Deceive Inc., Tchia, Gripper, Smalland: Survive the Wilds ve Last of Us Part I ile genişlemeye devam ediyor.

Forza Horizon 5, DLSS 3 Performans İyileştirmesine Hazır!

Forza Horizon 5 oyuncuları, hazırlanın! Forza Horizon 5, 8 Kasım 2022 tarihinden beri DLSS 2 takviyesine sahip ve RTX ekran kartlarını kullanan oyuncularının %84’ü oyunu DLSS özelliği Aleni olarak oynuyor. Bugün yayınlanacak yeni güncelleme ile Forza Horizon 5’e DLSS 3 ve Reflex dayanağı de geliyor. DLSS 3’ün dayanağı, GeForce RTX 40 Serisi GPU’ların bütün ayarlar en üst seviyeye çıkarıldığında bile oyunda 4K 120 FPS performans eşiğinin üstünde kalmasını sağlıyor.

DLSS 3, DLSS 2 ve NVIDIA Reflex takviyesinden yararlanan GeForce RTX oyuncuları, ışın izleme ve Yapay zeka dayanaklı performans artışlarıyla geliştirilmiş kusursuz Forza Horizon 5 tecrübesini yaşayacak.

DLSS Oyun Listesine Beş Yeni Oyun Eklendi

Hem Unreal hem de Unity için var olan DLSS 2 eklentileri ve NVIDIA Geliştirici web sayfasından herkese Aleni olarak sunulan entegrasyon evrakları sayesinde, DLSS 2 özelliği oyunlara bir gün üzere kısa bir müddette eklenerek milyonlarca GeForce RTX oyuncusuna üstün bir tecrübe sunuyor. Entegrasyon kolaylığı ve devasa kullanıcı tabanı, geliştiricilerin DLSS 2’yi oyunlarına iç etmesini kolaylaştırıyor ve satış rekortmeni AAA kategorisi oyunlardan Biricik bir şahıs tarafından geliştirilen Müstakil oyunlara kadar her oyunda DLSS 2’nin süratle benimsenmesine Yardımcı oluyor.

En yeni DLSS 2 oyunları ortasında şunlar yer alıyor:

  • Deceive Inc. – DLSS 2 ile oynanmaya hazır
  • Tchia – DLSS 2 ile oynanmaya hazır
  • Smalland: Survive the Wilds – 29 Mart’ta DLSS 2 özelliğiyle erken erişime açılıyor
  • Last of Us Part 1 – 28 Mart’ta DLSS 2 takviyesiyle piyasaya çıkıyor
  • Gripper – 29 Mart’ta DLSS 2 güncellemesine kavuşuyor

DLSS Frame Generation bütün Geliştiriciler İçin Mevcut

DLSS teknolojisinin Biricik rakibi Yeniden kendisi. NVIDIA, geçtiğimiz hafta GDC’de geliştiricilerin oyunlarına ve uygulamalarına entegre edebilmeleri için DLSS Frame Generation özelliğini herkese Aleni hale getirdi. DLSS Frame Generation olarak isimlendirilen Laf konusu eklentilerin herkese Aleni olarak yayınlanması, daha Çok geliştiricinin kare suratını artıran bu Özel teknolojiyi benimsemesine İmkan tanıyacak. DLSS Frame Generation, üstün çözünürlük teknolojilerinin 3D oyunlara ve uygulamalara entegrasyonunu kolaylaştıran Aleni kaynaklı ve satıcılar ortası bir framework olan NVIDIA Streamline üzerinden erişilebiliyor.

NVIDIA ICAT Görüntü Tahlil Geliştirmeleri ile DLSS Manzara Kalitesi Karşılaştırmaları Daha Âlâ Hale Geliyor

NVIDIA İmaj Karşılaştırma ve Tahlil Aracı (ICAT), ekran manzaraları ve görüntüler ortasındaki imaj kalitesinin süratli bir biçimde tahlil edilmesine Yardımcı oluyor ve Windows yüklü rastgele bir PC’de çalışabiliyor. Bu araç Özellikle basın mensuplarının imaj kalitesi tahlili yaparken Müsait ayarları belirlemesine Yardımcı olmada kritik bir Ehemmiyet taşıyor. nihayet güncelleme artık karşılaştırma için HEVC formatındaki görüntüleri ve tahlilin görüntü belgesi olarak dışa aktarılması özelliğini de destekliyor.

NVIDIA ICAT, kullanıcıların 4 adede kadar ekran imajını yahut görüntüyü Yan yana kaydırmalarını ve piksel derinliğinde müşahedeler yapmalarını sağlayan bir karşılaştırma aracı olarak fonksiyon görüyor. Karşılaştırmalar uzamsal ve zamansal olarak hizalanabiliyor. Böylelikle farklılıklar daha kolay incelenebiliyor ve sonuca ulaşmak kolaylaşıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir