Battlefield 1, Oyuncu Sayısı ile Battlefield 2042’yi Katladı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Kas 07, 2022 Yorum Yok

Çıkışının üzerinden altı Yıl geçmiş olmasına karşın, Battlefield 1 eş vakitli oyuncu sayısı bakımından Battlefield 2042 oyununun hayli ötesinde performans sergiliyor. Pekala nihayet durum ne oldu? Ayrıntılar haberimizde.

Battlefield 2042, geçtiğimiz yılın Kasım ayı içerisinde satışa sunulmuştu. Çıkışı öncesinde serinin özünde olan Çeşitli özelliklerin bulunmamasına bağlı olarak ağır yansılar almış olan yeni oyun, başlarda 100.590 eş vakitli oyuncu sayısına ulaşmıştı. Ne Mevcut ki bu sayı, kısa mühlet azalmıştı. En Aka neden ise teknik problemler ve serinin özünde olan özelliklerden mahrum çıkmasıydı.

Electronic Arts ve DICE, Battlefield 2042’yi olması gereken noktaya getirmek için ağır bir Uğraş içerisinde olsa da şimdilik tesirli bir Geri dönüş sergilenebilmiş değil. Hatta çıkışının üzerinden altı Yıl geçmiş olmasına karşın, Battlefield 1 oyuncular tarafından daha Çok tercih ediliyor.

Battlefield 1, Halefini Geride Bıraktı!

SteamDB sayfasına yansıyan ayrıntılar ile Birinci dünya Savaşı temalı oyun, geçtiğimiz yirmi dört saat içerisinde 51.845 eş vakitli oyuncu tarafından oynanmış ve bu tıpkı vakitte bütün vakitlerin en yüksek oyuncu sayısı da oluyor Battlefield 1 için. Biz bu haberi yazarken görünen sayı ise 37.673.

Öte yandan, Battlefield 2042 oyununa baktığımızda ise nihayet yirmi dört saat içerisindeki eş vakitli oyuncu sayısının 5.387 olduğunu görüyoruz. Haberi hazırlarken de 3.100 oyuncu oyunda bulunuyordu.

Oyunun kullanıcı incelemeleri açısından da bir güncellemeye gidelim. Steam mağazasında, nihayet bir ayda 2.004 kullanıcı incelemesi yayınlanmış ve bunların % 41 kadarı olumlu. Toplamda ise 117.465 kullanıcı incelemesi bulunuyor ve bunların da % 31 kadarı Olumlu istikamette Geri dönüş bildirmiş. Yani Fazla yavaş da olsa bir güzelleşme gözlemlenebiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir